KO-MEK’te yeni dönemin konsepti hazır.

Geride bıraktığı 12 senede 419 bin 292 kursiyere eğitim veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) geçtiğimiz dönem 215 farklı branşta 48 bin 285 kursiyere eğitim vererek bir ilki başarmış oldu.

 Şimdiye kadar 315 farklı branşta eğitim veren KO-MEK binlerce vatandaşa hem iş imkânı sağladı, hem de bilgi birikimlerini geliştirmiş oldu. Bir sanayi kenti olan ilimizde açtığı meslek eğitim kursları ile kalifiye eleman yetiştirerek birçok kişiyi iş sahibi yapan KO-MEK, istihdama yönelik KOSGEB ve İŞKUR gibi farklı işbirlikçiler ile yaptığı çalışmalarla birçok kursiyerinde kendi iş yerini açmasına vesile oldu.

 

KO-MEK İLE FARKLI KÜLTÜRLER BULUŞTU

 

Kocaeli’nde yaşayan farklı kültürleri bir araya getiren KO-MEK, bu kültür çeşitliliğini yılsonu ilçe ve genel sergilerine de yansıtarak birlik beraberliğin daha da pekişmesine vesile oluyor. Geçtiğimiz dönem “Gelenekseli Sergile” konseptiyle sergilerini açan KO-MEK, birçok farklı kültürü bir araya getirerek hem tanıtımını yaptı hem de kültürel zenginliğimizi ortaya koymuş oldu. Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda yeni konseptini belirleyen KO-MEK, bu dönemde de birbirinden farklı sürprizlerle şaşırtmaya devam edecek.

 

KO-MEK’İN YAKALADIĞI KALİTEYİ KORUMASI YETMEZ

 

Geçtiğimiz dönem “Gelenekseli Sergile” konseptiyle yılsonu sergilerine hazırlanan KO-MEK, yeni dönem öncesinde de bir araya gelerek konseptini belirledi. Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya KO-MEK Yetkilileri, Kurs Merkezleri Yöneticileri ve Branş Zümre Başkanları katıldı. Yeni döneme yönelik fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda geride bırakılan dönemin istişaresi yapılırken yeni dönemin planlaması da konuşuldu. Konuşmalarda geçen dönem değerlendirmesi ile yeni dönemin de eksiksiz ve kaliteli eğitim vererek yola devam edilmesi vurgulandı. Bir kurumun yakaladığı kaliteyi koruması yetmediği yılların, teknolojinin, sanayinin ve dahası bütün dünyanın ilerlediği bir çağda sadece var olanı korumak geriye gittiği belirtildi ve daha iyiyi yakalamak için hep çalışmak, 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99