Türker Turizm her geçen gün büyüyor

Gebze'nin sevilen iş adamlarından Türker Turizm'in sahibi aynı zamanda Ak Parti eski il yöneticisi Yekta Türker'in iş yeri hiç boş kalmıyor.Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün şoförü olan Mehmet Türker'in torunu Yekta Türker Şirketi her geçen gün büyütmeye devam ediyor.

Türker Turizm şirketinin başında bulunan Yekta Türker dedelerinin işini her geçen gün çıta yükselterek devam ettiriyor. Gebze'nin en büyük otobüs filosu sahibi ünvanını elinde tutan TÜRKER Turizm Gebze'de sektöründe söz sahibi olmaya devam ediyor

 

Atatürk'ün şöförü Mehmet Türker
 
Gebze'nin köklü ailelerinden olan  Türker Ailesi  Merhum Dede Ali Türker'in Cumhuriyetimizin ilk yıllarında taksicilik yapması ve kardeşi Merhum Mehmet Türker'in Büyük Önderimiz ATATÜRK'ün şoförü olması nedeniyle girişimcilik ve taşımacılık ruhunu geçmişten kazanarak bugünlere getirmiştir.
 
İlk otobüsü getiren firma
 
Seyfettin Türker 1953 yılında TÜRKER TUR'u kurarak Gebze'ye ilk otobüsü getirmiş ve toplu taşımacılık hizmeti yapmıştır.
 
1965 yılında  ünvan değiştirerek TÜRKER TURİZM TEKSTİL GIDA OTOMOTİV SAN. VE  TİC. LTD. STi. adını alan firma 63 yıldır sektörde personel ve öğrenci taşımacılığı özel geziler vb. organizasyonları deneyimli personeli ve tecrübeli idari kadrosu ile teknolojik gelişmeleri ve sektörel yenilikleri takip edip uygulayarak hizmetini sürekli geliştirmiştir, aynı hassasiyeti girişimi şu anda şirketin başında bulunan Yekta türker devam etmektedir.
 
Türker Turizm bünyesinde 10 - 18 kisilik araçlar en fazla 3(üç) yas, 18 - 27 kisilik araçlar 5(beş) yas, 27-46 kisilik araçlar 10 yas arasinda kullanılmaktadır.
 
Sürekli olarak degişime ayak uydurmak adına yenilemekte olan Türker turizm her marka aracı firmaların tercihine göre tedarik edilmektedir.
 
 
Servis araçlarının genel güzergahlarında 2 (iki) aracımız ve yetıkili ulaştırma sorumlusu bölgede araç kontrolü yapmaktadır.
 
Taşıdıkları her personel için koltuk başı sigortası faydalanmaktadır.
Özel günler (düğün, piknik, gezi, vb) için hizmet vermekle beraber VIP (hava alanı, hotel vs.) hizmetleri vermektedir
 
Türker Turizm bayram, yılbaşı, cumhuriyet bayramı vs. özel günlerde her kişi ve bireyin katılabileceği geziler düzenlemektedir.
 
Tüm araçlarda yolcuların güvenliği için GPRS sistemi ile online izlenmektedir.
 
 
Şirket İşletmecisi Yekta Türker aynı zamanda siyasi yönü ilede tanınıyor. Ak Parti eski il yöneticisi olan Türker'in işyeri hiç boş kalmıyor.
 
Türker'in Sevenleri hep yanında
 
Ak parti millet vekili Cemil yaman, İl başkanı Şemsettin Ceyhan ve daha bir çok partili gebzeye gittiklerinde Yekta türker'e uğramadan dönmüyorlar.
 

Ak Parti il yöneticilerinin hiç yalnız bırakmadığı Türker'in en son ziyaretçileri Önceki dönem Ak Parti milletvekili Cemalettin Kafli, ilçe yöneticileri Hasan Özdemir ve Seyit Katipoğlu da ziyaret edenler arasında.

 

Daha önce de Gebze İlçe Başkanı Hasan SOBA bey İlçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte eski İl yöneticisi Yekta TÜRKER ' in Mevlid 'ine katılmışlardı.

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99