İZMİT’ TE İLK İŞYERİ HEKİMLERİ SEMPOZYUMU

Yerel hastane olarak İzmit’ de marka olan, uzman kadrosuyla sağlıkta güven veren Konak Hastaneleri; İzmit’ de ilk olarak ‘İŞYERİ HEKİMLERİ SEMPOZYUMU’ nu gerçekleştirdi.

Ramada Plaza İzmit ‘ de Hereke salonunda gerçekleşen sempozyuma Kocaeli’ deki işyeri hekimleri tarafından büyük katılım sağlandı. Konak Hastaneleri Yönetim kurulu başkan vekili Op. Dr. Metin Göklü’nün yaptığı açılış konuşması ile bilimsel toplantı başladı.

 

Sempozyuma; 9 Eylül Üniversitesi Halk Sağlığı AB dalından Prof. Dr. Yücel Demiral, İstanbul Adliyesi Adli Yargı Komisyon Üyesi T.C. ÇSGB İş Yeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanı Eğitmeni Sadık Akın, Kocaeli Üniversitesi Göğüs Hastalıkları AB dalından Prof. Dr. Haşim Boyacı, Konak Hastaneleri İzmit ve Gebze Ortopedi Uzmanları Op. Dr. Mehmet Kezer, Op. Dr. Yiğit Erdağ, Konak Hastaneleri İzmit Psikiyatri Uzmanı Dr. Nuri Yıldıray Ermiş konuşmacı olarak katıldı.

 

İşyeri Hekimliğinde Hukuk ve Güncel Mevzuatlar, Meslek Hastalıkları Davaları, İş Stresi ve Çalışma Yaşamında Psikososyal Riskler, Mikrocerrahi ve El Cerrahisi, Mikrocerrahi Yöntemlerinde Yenilikler, Örnek Vaka Sunumu, Solunum Fonksiyon Testlerinde Değerlendirme Ölçütleri, Tetkik Sonuçları Akreditasyonu, İşyeri Hekimliğinde Güncel Mevzuat değişikliklerine Tıbbi Bakış, Meslek Hastalıkları, İşe Giriş Tetkikleri, Yüksekte Çalışma, Yeni Bir Tedavi Yöntemi TMS gibi konular ele alınarak, yeni gelişmeler konuşuldu.

 

Sabah saatleri 08:30’ da başlayan ve öğleden sonra 16:30’ da son bulan bilimsel toplantı, 5 oturum, 1 workshop, 3 cafe break ve öğle yemeği, bunların yanı sıra bilimsel zenginlik ve sosyal ortamın güzelliği ile oldukça akıcı ve keyifli geçen sempozyum sonunda katılımcı hekimlere sertifikaları verildi.

Kapanış konuşmasını gerçekleştiren Konak Hastaneleri Yönetim Kurulu başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu;
“İşyeri hekimliğinin sorunlarını ve yeni gelişmeleri hep birlikte değerlendirdik. Konak Hastaneleri olarak İzmit’ de ilk kez İşyeri Hekimleri Sempozyumunun altına imza atmanın gururunu yaşıyoruz. İşyeri hekimliğine gönül vermiş kıymetli meslektaşlarımı ve değerli hocalarımızı aramızda görmekten büyük onur ve mutluluk duyduk, İstikrarlı olarak Konak geleneği haline gelecek olan, nice sempozyumlarda görüşmek dileği ile meslek hayatınızda hepinize başarılar ve kolaylıklar dilerim.” Dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99