Kartepe Belediyesi’nden Camilere Çevre Düzenlemesi

Kartepe Belediyesi ibadethanelerin eksikliklerinin giderilmesinin yanı sıra, camilerin mimari yapısına uygun çalışmaları ile de cami cemaatinin takdirini topluyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler camilerin çevre düzenlemeleri kapsamında Suadiye Okçapınar ve Sultaniye Camilerine kent estetiğine uygun ferforje kapı sistemi ile güvenli ve şık bir hale getirdi.

Mahalle Statüsüne Kavuşan Köy Camileri de Unutulmadı

 

Kartepe Belediyesi ibadethanelere yönelik çevre düzenlemeleri çalışmalarını mahalle statüsüne kavuşan köylerde de aralıksız sürdürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Sultaniye Köy Cami çevre düzenlemeleri kapsamında yürüttüğü çalışmaları cami mimarisine uygun düzenlemelerle caminin görselliğine ayrı bir güzellik katmış oldu. Cami çevresini dekoratif çevre duvarı ve cami bina çevresinde de taş kaplaması yapan ekipler, 650 metrekarelik alanda sert zeminde dekoratif baskı beton çalışması ile dış görünüşünü de güzelleştirdi.

 

Eski görüntü kirliliğinin önüne geçen çevre düzenlemesi kapsamında ekipler, şadırvanın sundurması yanında cami mimarisine uygun ferforje kapılarla cami girişlerini de kontrol altına aldı. Peyzaj çalışmaları çerçevesinde yeşil alana ağaç takviyesi yapan ekiplerin çalışması cami cemaati ve mahalle sakinleri tarafından da beğeniyle karşılandı.

 

Suadiye Mahallesi Okçapınar Cami girişlerine de ferforje kapı yapan ekipler, Kartepe genelinde mahalle statüsüne kavuşan köyleri de kapsayan ve takdir gören çevre düzenlemesi çalışmalarına iş programı dahilinde devam ediyor.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99