Tarihi lokomotif yeni yerine taşındı

Tramvay güzergahında bulunan tarihi lokomotif ve vagonlar özenle yerinden alındı

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin tramvay güzergahında yer alan eski tren garındaki lokomotif ve vagonlar iki gün süren özel çalışma ile hiçbir zarar verilmeden kaldırıldı. Her biri onlarca ton ağırlığındaki vagonlar en ince ayrıntısına kadar hesaplanıp, ekip ve vinç yardımıyla tramvay güzergahından alındı. 1940’lı yıllarında kullanılan lokomotifin, vatandaşlara bu kez Kağıt Müzesi açık alanında sergilenmesi planlanıyor

 

AKÇARAY GÜZERGAHINDA

Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım ağına güç katacak Akçaray Tramvay çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda Akçaray hattının eski tren garının yakınından geçecek güzergahında, tarihi 1940’lı yıllara dayanan lokomotif ve vagonlara özel önem gösterildi. Büyükşehir Belediyesi, günler öncesinden planlama yaparak, tarihi lokomotifin zarar görmemesini sağladı.

 

2 GÜN SÜREN TİTİZ ÇALIŞMA

Büyükşehir Belediyesi ekipleri özel araç ve ekiplerin görev aldığı lokomotifin eski yerinden alınıp yeni yerine getirilmesi çalışması 2 gün sürdü. Şehir içi trafiğin aksamaması için gece ve sabahın erken saatlerinde süren taşıma işlemi titizlikle yürütüldü. Eski tren garından özenle taşınan onlarca tonluk lokomotif çalışmanın yapıldığı alanın yakınında bulunan raylara vinçlerle taşındı. Tarihi lokomotif ve vagonun daha sonra Kağıt Müzesi’nin açık alanında sergilenmesi planlanıyor.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99