KIRKYAMA VE SAÇAKLAMA ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi bünyesinde Kırkyama ve Saçaklama Atölye çalışmaları başladı.

 

 

Gölcük Belediye Başkanımız Mehmet Ellibeş Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi Kırkyama ve Saçaklama atölyesinde çalışmalarını sürdüren eğitmen ve kursiyerleri ziyaret ederek, çalışmaları yerinde gördü.  

 

Eğitmenlerle ve kursiyerlerle sohbet eden Başkan Ellibeş "Gölcük Belediyesinde kültür ve sanatla iç içe her noktaya ve her kesime ulaşabilen belediyecilik anlayışıyla hizmetlerimize devam ediyoruz. Bu anlamda el emeği kurslarına gerekli desteği sağlıyoruz. Kırkyamanın bir kolu olan saçaklama tekniği kursuna da destek olup katkı sunuyoruz. Burada yapmış olduğunuz çalışmalarda hepinize başarılar diliyorum" diyerek yürütülen çalışmalarından dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

 

Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi Kırkyama Atölyesinde E. Fatih Bayram koordinesinde, işin eğli  hocalar tarafından eğitimler veriliyor. Bu anlamda Leyla Parlar, Deniz Ediz, Ayşe Ataseven, Nazmiye Camkıran ve Servet Mine Saldoğan eğitmenlerin eşliğinde Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği& Çalıştayı hazırlıklarına başlanılmış olup, önümüzdeki günlerde de bu çalışmalar devam edecek.

 

Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi kırkyama ve saçaklama çalışmalarına katkı koyan, bu sanat gönül vermiş kişiler tarafından yoğun bir emek harcanıyor. Bu anlamda kursiyerler Ülkü Yasmala, Birsan Sönmez, Refika Argun, Aynur Yılmaz, Nurcan Kandemir hocaların eşliğinde çalışmalarını ve el emeği ürünlerini meydana çıkarmak adına büyük bir özveriyle çalışıyorlar.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99