6 GÜN SÜRECEK GAZİANTEPLİLER GÜNÜ BAŞLADI

Gaziantepliler Günü, Perşembe Pazarı alanında başladı. Yöresel lezzetlerin görücüye çıktığı organizasyon da adete Gaziantep Perşembe Pazarına taşındı. 5 Ekim'de sona erecek etkinlik ilk günden büyük ilgi gördü

 

 

 

 Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Gaziantepliler Günü,  Perşembe Pazarı alanında yapılan törenle açıldı.

Gaziantep İl ve İlçe Dernekleri Federasyonu Başkanı Hasan Özaygut ile yönetim kurulu üyelerinin önceki gün Sıla Kafe’de gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla duyurulan organizyona, Kocaeli genelinde yaşayan 7 bin Gaziantepli’den birçoğu katılım gösterdi. Saat 14.00’da dernek başkanı ve üyelerin kurdele kesimiyle başlayan program ilk günden tam not almayı başardı. Yöresel birçok ürünün sergilenip kendi yörelerini tanıtmak için Gaziantep’ten gelen misafirlerle yakın ilişkiler kuran İzmitli vatandaşlar, evlerine elleri dolu bir şekilde döndü.

6 gün sürecek organizasyonla ilgili açıklamalarda bulunan Gaziantep İl ve İlçe Dernekleri Federasyonu Başkanı Hasan Özaygut, “ 3 yıldır düzenli bir hale getirdiğimiz organizasyonumuza bu yılda başarılı bir şekilde merhaba dedik. Yöresel ürünlerimizi sergilediğimiz günümüze teşrif eden tüm İzmit’li vatandaşlara buradan teşekkür ediyorum. Emin olun biz Kocaeli’ye çok önem veriyoruz. Çalışmalarımız da bu yüzden gün geçtikçe daha iyiye gidiyor. Kocaeli halkına ulaşmak kendimizi tanıtmak için bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99