Kocaeli'li Samurayın Kilosu hayrete düşürdü.

Ahmet Yavuz; Amacımız Orta Asyadaki atalarımızın Köpeklerini dünyaya tanıtmak.

Pet fuarı 5’inci Evcil Hayvan Ürün Malzeme ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi Fuar Alanı’nda start aldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği fuar, ilk günden binlerce kişinin ziyaretine uğradı.

 

2012 yılında 20 firma ve bin 100 metrekare alanda ilki gerçekleştirilen Türkiye’nin Tek Evcil Hayvan Ürünleri İhtisas Fuarı aradan geçen üç fuarla daha da büyüdü. 2014 yılında 76 firmanın katılımı 25 bine yakın ziyaretçisi ve 7 bin 500 metrekare alana yayılan fuar 2015 yılında KOSGEB  tarafından desteklenen fuarlar kapsamına alındı.

 

Bu yıl ise İstanbul Fuar Merkezi’nde 5’incisi düzenlenen Pet İstanbul Evcil Hayvan Ürün Malzeme ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı, hayvanseverler tarafından büyük ilgi gördü. 

Fuarın en ilgi göreni ise Kocaeli'de yetiştirilen ALABAY cinsi orta asya çoban köpeği SAMURAY dı.

 

Samuray Türkiye Şampiyon adayı

4000 yıllık bir geçmiş ırka sahip olan samurayın anne ve babası uluslararası yarışmalarda Rusya, Ukrayna, Sırbistan, Romanya gibi ülkelerde şampiyonluklar kazanmışlar. Kendiside Türkiye şampiyonluğu için yarışacak.

 

Samurayın ağırlığı 100 kilo, boyu 85cm. anavatanı Türkmenistan dır.

Samurayın yetiştiricisi Ahmet yavuz, bu ırkları Kocaeli'de yetiştirdikleri ve çok maliyetli olduklarını belirtti, ayrıca cüssesine göre oldukça uysal olduğunu belirten yavuz . Türkiyede kangal gibi adının pek duyulmamasından şikayetçi olduklarını belirtti 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99