Tuncay Emir Anaokulları kurucuları Viyana’da

Sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunan yetkililer, ilk olarak Montessori Anaokulu nu ziyaret ettiler. Alternatif eğitim modelleri ile ilgili bilgi almak isteyen tüm velilerimizi dönüşte okulumuza bekleriz dediler

Tuncay Emir anaokulları kurucusu  Melike Ergi ve Erkan Ergi kendi okullarında uygulamak istedikleri sistemi bizzat yerine giderek incelediler. Bu bilgiler doğrultusunda buradaki kendi kurumlarında en iyi hizmet için en doğru şekilde bir davranış yaptılar. Bu ziyaretlerinide sosyal medya üzerinden paylaştılar.

 

Viyana'da  uygulanan eğitim sistemini Tuncay Emir Anaokullarında uygulamak istediklerini söyleyen yetkililer görüşlerini, ve gezdikleri yerleri sosyal medya üzerinden paylaştılar.

 

Tuncay Emir Anaokulları kurucusu Melike Ergi ve Erkan Ergi'nin Viyana eğitim gezisinde ikinci durak Emmi Pikler’in kurucusu olduğu Pikler Pedogojisi oldu.

 

Pikler Pedagojisi çocuğa saygı, gözlem ve harekete dayalı faaliyetleri öngörüyor. Kumla terapi pedagojinin vazgeçilmezi olarak görülüyor ve bu uygulamaları kendi okullarında uygulamak istiyorlar.

 

Üçüncü durak ise demokratik okullar. Bu çocuklar çok özgür! İstemiyorlar ise gün boyu hiçbir eğitim programına katılmak zorunda değiller.

 

Dönüşte daha detaylı bilgiler vereceklerini yazan yetkililer . Bakalım çocuklarımız için bu alternatif eğitim sistemlerinden nasıl yararlanabiliriz dediler.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99