Kadınlar sosyal aktivitelere yönelmeli

Gölcük’te ikinci yılını dolduran Aile Konak Hastanesi Halk Sağlığı haftası sebebiyle halkı bilinçlendirmek üzere Ak Parti Gölcük Kadın Kollarıyla ortaklaşa bir seminer düzenledi

 

Sosyal sorumluluk projeleri ve artan hekim kadrosunun yanı sıra, halka yönelik düzenlediği bilinçlendime toplantılarına bir yenisini daha ekleyen Aile Konak Hastanesi’nin uzman psikoloğu Betül Çelik Süzen,  Ak Parti Gölcük Kadın Kollarıyla ortaklaşa düzenlenen seminerde biraraya geldi. Kadının toplumdaki yerine değinen Psikolog Betül Çelik Süzen, kadınlarımızın sosyal ortamlara katılarak, kendi özgüvenlerini artırmalarını, sosyal aktiviteler sayesinde kendini daha iyi ifade edebileceklerini belirtti.

Kadınlar Sosyalleşmeli

Toplumun kanayan yaralarından biri olan kadına yönelik şiddet konusuna da değinen Uzman Psikolog Betül Çelik Süzen,'Kadın ne kadar sosyalleşirse kendini daha iyi ifade edebilir, depresyona eğilimi azalarak, psikolojik sorunlarla kolaylıkla başedebilir' dedi. Aile içinde yaşanan iletişim kazalarına da değinen Süzen,  bireylerin birbirlerine emir cümleleri kurmasını, aile içinde yaşanan iletişim kazalarına en bariz örnek olarak gösterdi.

Betül ÇELİK SÜZEN kimdir?

2012 yılında Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olan Betül Çelik Süzen, 2015 yılında Haliç Üniversitesi’nde uygulamalı klinik psikoloji bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Çizer Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde uzman psikolog olarak görev yapan Süzen, sırasıyla Gölcük Ailem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde gönüllü psikolog olarak görev almıştır.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99