GAZİLER GÜNÜNÜN 95. YIL DÖNÜMÜ TÖRENLE KUTLANDI

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, TBMM tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Mareşallik Rütbesi ve Gazilik Ünvanı’nın verilişinin 95. Yıl dönümü olan Gaziler Günü, ilimizde de törenlerle kutlandı.

 

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, TBMM tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Mareşallik Rütbesi ve Gazilik Ünvanı’nın verilişinin 95. Yıldönümü olan Gaziler Günü, ilimizde de törenlerle kutlandı.

 

Atatürk Anıtında düzenlenen çelenk sunma törenine; Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, K.K. EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Metin Gürak, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Vali Yardımcıları Derviş Ahmet Set ve Abdullah Etil, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Karadeniz, Kocaeli Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Yunus Coşkun, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şubesi tarafından Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Muammer Dereli Fen Lisesi öğrencisi İrem Ulusoy’un okuduğu ve büyük beğeni toplayan “Gazilerimiz” adlı şiirin ardından Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Yunus Coşkun günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Sayın Valimiz ile protokol üyeleri gazilerimiz ile yakından ilgilenerek, onlarla bir süre sohbet ettiler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99