Doç. Dr. Kürşat Çeçen: Böbreğinizi tehlikeye atmayın

Aile Konak ve Ak Parti Gölcük Kadın Kolları işbirliği ile düzenlenen seminerde konuşan Üroloji Uzmanı Doç Dr. Kürşat ÇEÇEN, böbrek taşları konusunda uyardı

 

Gölcük’te faaliyet gösteren Aile Konak Hastanesi, halkı bilinçlendirmek ve modern tıp teknolojisinin yeniliklerini paylaşmak üzere düzenlediği seminerlerine ara vermeden devam ediyor. Ak Parti Gölcük Kadın Kolları işbirliği ile düzenlenen seminerde Üroloji uzmanı Doç Dr. Kürşat ÇEÇEN böbrek taşları ve idrar kaçırma üzerine faydalı bilgiler verdi. Böbrek taşı olan kişilerde, taşın olduğu vücut tarafında şiddeti ağrı, idrarda kan görülmesi, idrarda kum ya da küçük taş parçaları, bulantı, kusma, idrar yaparken yanma gibi belirtiler verdiğini ifade etti.
Böbreğinizi tehlikeye atmayın
Ak Parti Gölcük Kadın Kollarıyla biraraya gelen Aile Konak Hastanesi Üroloji uzmanı Doç Dr. Kürşat ÇEÇEN, böbrek taşlarının tedavisinde ilaçla ve cerrahi müdahale ile hastaların sağlıklarına kavuşabildiklerini, cerrahide ileri teknoloji ile ameliyat yöntemlerinin geliştiğini belirtti. Açık ameliyatlara gerek kalmadan kapalı yöntemle yapılan ameliyatlarda yatış süresinin kısalarak, hasta konforunun arttığını ve risklerin azaldığını sözlerine ekledi.
İdrar kaçırma yaşam kalitesini etkiliyor
Kadınlarda idrar kaçırma yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen ve hastayı sosyal yaşamdan uzaklaştıran önemli bir sağlık sorunudur. Ak Parti Kadın Kolları ve Aile Konak işbirliği ile düzenlenen seminerde konuşan üroloji uzmanı Doç Dr. Kürşat Çeçen, idrar kaçırma problemlerinde ilaçla tedavinin yanında, etkili cerrahi yöntemlerinin de olduğunu, günümüzde modern tekniklerle uygulanan ameliyatların hastanın yaşam kalitesini arttırdığını söyledi. Ağır kaldırmak, hapşırmak, merdiven çıkmak gibi aktivitelerle stres altında ortaya çıkan idrar kaçırma problemlerinin kadınlarda sıkça görüldüğü ve bununda tedavi edilir bir durum olduğunu belirtti. .

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99