86 YAŞINDA SAFRA KESESİ PATLAYAN HASTA AMELİYAT İLE KURTULDU

86 yaşındaki Ali Turfanda bir hafta önce şiddetli ağrı ve mide bulantısı şikayetiile İzmit’te özel bir hastaneye başvurdu. Safra kesesi hastalığının tespit edildiği, ancak kendisineyaşından dolayı ameliyat olamayacağı bilgisinin verildiğini belirtti. Medikal tedavisi yapılarak evine gönderildi.

Ancak şikayetleri ve ağrıları artan hasta, bu kez Konak Hastaneleri İzmit’ e başvurdu. Yapılan fiziki muayene ve tetkikler sonrasında safra kesesinin patladığı ve karnında apse olduğu saptandı.

 

Hayati riski yüksek olan hasta acil olarak ameliyata alındı.

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Türkmen ve ekibi tarafından 2 saat süren operasyon başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. 2 gün sonra şifa ile taburcu edildi.

Laparoskopikkolesistektomi  operasyonu ile sağlığına tekrar kavuşan  ALİ TURFANDA, doktoru Mehmet Türkmen ve ekibine teşekkür etti.

. “Konak Hastaneleri Tıbbi Çalışma Etiğinden Ödün Vermiyor”

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Konak Hastaneleri İzmit Tıbbi Direktörü Özlem Bilgin şunları ifade etti:

 

“Konak Hastaneleri olarak dün olduğu gibi bugünde tıbbi çalışma etiğinden hiçbir koşulda vazgeçmeden var gücümüzle çalışıyoruz. Bölgemizin en deneyimli ve akademik kadrosu ile hastalarımızın birinci tercihi konumundayız.

Hasta ve tedavi odaklı yaklaşımımız, hayati tehlike içeren vakalardaki tıbbi duruşumuz ve hastalarımızın sağlıklarına kavuşma süreci bizim için önem arz ediyor. Bu bağlamda hastamıza geçmiş olsun dileklerimizi sunar, kendisi ve ailesine sağlıklı günler dileriz.

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99