SÜNNET ŞÖLENİ MEVLÜD PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gölcük Belediyesi tarafından yapılan ‘Geleneksel Sünnet Şöleni’ etkinlikleri, toplu fotoğraf çekimi ve mevlüd programı ile devam ediyor.

 

‘Geleneksel Sünnet Şöleni’ programına Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Kahraman ve Gölcük İlçe Müftülüğü hocaları katılım gösterdi.

Sünnet Şöleni programı ilk olarak Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in belediye binası önünde çocuklarla fotoğraf çekimi ile başladı. Ardından Sünnet Çocukları Mehteran Takımı eşliğinde anıtparka kadar yürüyüş yaptı. Orada da bir gösteri yapan mehteran takımı çocuklara çok özel ve eğlence dolu anlar yaşattı. Ardından program Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda düzenlenen mevlüd programı ile devam etti. Program da Kuran-ı Kerim ve ilahi dinletileri yapılırken, ardından dualar edildi.

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Davetimize icabet edip buraya kadar geldiğiniz için, her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hocalarımızın o güzel Kuran-ı Kerim’in okumalarından ve dualarından sonra söyleyecek fazla söz yok. Geleneksel hale getirdiğimiz bu sünnet merasiminin çocuklarımız ve ailelerimiz açısından hayırlı olmasını yüce rabbimden niyaz ediyorum. İnşallah çocuklarımız gelecekte ailesine, ülkesine, milletine, dinine bağlı, saygılı, hayırlı birer evlat olarak yetişirler ve gelecekte bizlere, ülkelerine hayırlı hizmetler yaparlar” dedi. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, program sonunda çocuklara oyuncak araba hediye etti.

 

 

Gölcük Belediyesi Geleneksel Sünnet Şöleni yapılan bir dizi etkinliklerle tamamlanırken , bu yılki Şölen ile 61 Çocuk Sünnet olup Erkekliğe adım atmış oldu. İlçe genelindeki Mahalle Muhtarlıklarının İhtiyaç sahibi olan ailelerin çocukları arasından belirlenen isimler sonucunda toplam 61 çocuk sünnet olarak mutlu sona ulaştı. Aileler Gölcük Belediyesinin bu anlamlı organizasyonu için Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'e teşekkür ettiler.

 

Bu yılki Sünnet kesimleri hafta sonunda Donanma Aile Tıp Merkezinde yapıldı. Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş geçen yıllarda olduğu gibi Sünnet kesim Programında sünnet olacak çocukları yalnız bırakmayarak onlara moral verdi, ayrıca Başkan Ellibeş Sünnet çocuklarına Cesaret Belgesi takdim etti. Ailelerine Allah nasip ederse Düğünlerini de görürüz temennisinde bulunurken şunları da dile getirdi; Gölcük Belediyesi olarak hersene geleneksel sünnet şölenimizin son aşaması olan sünnet kesim merasimini bu senede gerçekleştirdik. Bu anlamda bizlere yardımcı olan Aile Tıp Merkezimize ve doktarlarımıza gönülden teşekkür ediyoruz, dedi.

 

Aile Tıp Merkezi Doktorları tarafından yapılan açıklamada, Böylesine önemli bir programda, Sünnet Şöleni programına katkı koymaktan dolayı memnun olduklarını ve bundan sonraki süreçlerde de her daim yardımcı olmaya hazır olduklarını dile getirdiler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99