HÜRRİYET DERİNCE'DE KONUŞTU

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Derince Limanı'na yapılması planlanan dolgu çalışmalarına tepki göstererek, " Eğer mavi bayraklı Körfez'den bahsetmek istiyorlarsak yetkililerin bu projeye 'dur' demeleri gerekiyorDerince Limanı'nın 39 yıllığına kiralanmasının ardından işletme hakkını alan firma tarafından limanda başlatılan genişletme çalışmaları hakkında CHP Derince İlçe Teşkilatı'nda basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya CHP Kocaeli Miletvekili Fatma Hürriyet Kaplan, İlçe Başkanı Nihat Değer, Parti Avukatı Tamer Ejderoğlu, ilçe yöneticileri ve partililer katıldı. Toplantıda limanda yapılan dolgu çalışmalarının durdurma kararına rağmen ilerlemesini eleştiren Milletvekili Hürriyet yetkililerin duruma el atmaları gerektiğini söyledi.

Projenin eksiklerinden bahseden CHP Milletvekili Hürriyet,  "Buradan tüm halkımıza proje ile ilgili direniş çağrısı yapmamız gerekiyor. Çünkü bu Derince, Kocaelihalkının geleceğini ve hepimizin çocuğunun geleceğini ilgilendiriyor.  Şu haliyle birlikte Derince'de en az 10 bin TIR girişi varken bu projenin gerçekleşmesi halinde 300 bin küsur giriş-çıkıştan bahseder hale geleceğiz. Üstelik Kuzey Anadolu fay hattı üzerinde gerçekleşecek projeden bahsediyoruz" dedi.

Çalışmalar hakkında sık sık vatandaşlardan şikayet aldığını belirten Hürriyet,  "Durdurma kararına rağmen çalışmaların olduğunu vatandaşlarımız bize bildirdi. Ben de hem soru önergesi olarak hem de telefonlar bakanlığa bildirdim. Bakanlıktan bize inceleneceği bildirildi. Ancak araya maalesef darbe teşebbüsü girince inceleme yapılmadığını düşünüyoruz. İnşallah bir an önce gerekli incelemeler yapılır ve kanunsuz dolgunun durması sağlanır. Eğer bu ilin yöneticileri çocuklarının geleceğini düşünüyorsa bu projeye 'dur' demeliler" diye konuştu.


Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99