KURBANLIKLAR 29 AĞUSTOS'TA ALINMAYA BAŞLAYACAK

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi toplanan Kurban Hizmetleri Komisyonunda vatandaşların en iyi şartlarda Kurbanlık hayvan alışverişi yapması hususunda önemli kararlar alındı

 KURBANLIKLAR 29 AĞUSTOS'TA ALINMAYA BAŞLAYACAK

 

 

 

YENİ PAZAR YERİ MODERN HAYVAN PAZARI

 

08.03.2016 gün ve 29970 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasında Dair Tebliğe istinaden toplanan Kurban Hizmetleri Komisyonu önemli kararlar aldı. Tebliğe istinaden oluşturulan komisyon,  İzmit ilçesindeki kurbanlık hayvan satış alanının, Karadenizliler Mahallesi Solaklar Yolu Çarşıbaşı Caddesi’nde bulunan İzmit Belediyesi Modern Hayvan Pazarı’nda kurulmasını karara bağladı.

 

ÇAYIRKÖY’DE SATIŞ YOK

 

Komisyonda açıklanan kararlarda Çayırköy Mahallesi’nde bulunan 4074, 2546 ve 2337 parsellerin ortasında bulunan ve geçtiğimiz sene Hayvan pazarı kurulan  alana bu yıl hayvan  satışının yapılmayacağı satışının yasak olduğu vurgulandı.

 

15 GÜN ÖNCE GETİRİLECEK

 

Yetkililer, Kurban Bayramı’ndan 15 gün önce kurban pazar alanına hayvan getirilmeyeceğinin de altını çizerek; zabıta, emniyet ve Jandarma ekipleri tarafından bölgedeki denetimlerin titizlikle gerçekleştirileceğine vurgu yapıldı. Yetkililer, kurbanlık hayvanların 29 Ağustos tarihinden itibaren İzmit Belediyesi Modern Hayvan Pazarı’na alınacağını da ifade etti.

 

SIKI DENETİMLER YAPILACAK

 

Kurban satış yerlerinde hijyen ve çevre temizliği sağlanmadan ve komisyonun izni olmadan kurban kesimine izin verilmeyeceği de belirtilirken, kesim yerlerinin resmi ve belediye veterinerleri, zabıta ekipleri ve din görevlileri işbirliğinde etkin olarak denetleneceği vurgulandı.

 

KOMİSYON İZNİ OLMADAN SATIŞ YOK

 

Vatandaşların bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğine inandığını ifade eden komisyon yetkilileri, gerekli hijyeni ve çevre temizliğini sağlamayıp, komisyon izni olmadan satış yapan şahıslar hakkında gerekli yasal işlemin yapılacağını hatırlattı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99