Başkan Karaosmanoğlu, TÜGVA Yaz Okulunu ziyaret etti

Başkan Karaosmanoğlu, TÜGVA Yaz Okulları kapsamında Yunus Emre İmam Hatip Lisesi’ndeki öğrencilerle bir araya geldi.

 

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kocaeli İl Temsilciliği tarafından gerçekleştirilen yaz okulunu ziyaret etti. Değerler eğitimi başta olmak üzere, sosyal etkinlikleri barındıran programları inceleyen ve bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, “Çocuklarımızın dünyalarını zenginleştirilmesine ve manevi yönlerinin gelişmesine katkı sağlanması açısından, bu kursları faydalı buluyorum. Dünyaya ve hayata daha iyi adapte olup ideal kazanmaları için TÜGVA’nın çalışmalarını da önemsiyorum” dedi.

 

 

“BÜYÜKŞEHİR OLARAK EĞİTİMDE SORUMLULUK ALIYORUZ”

Kuran-ı Kerim, Peygamberler tarihi, Ezber, Siyer-i Nebi, İlmihal ve Adabı Muaşeret gibi dini eğitim konularının yer aldığı yaz okulunda ayrıca Yüzme, Buz Pateni, Lazer Park, kütüphane ziyaretleri, spora özendirme etkinlikleri, Satranç, Ebru, Hat ve Piknik gibi sosyal etkinliklerde yer almasının çocuklarının gelişimine verdiği katkıyı da değerlendiren Başkan Karaosmanoğlu “Yavrularımızın vatan sevgisi ve donanımlı bir şekilde hayata hazırlanmaları hepimizin asli görevidir. Bunun için Büyükşehir Belediyesi olarak bizlerde eğitim faaliyetleri açısından sorumluluk alıyoruz” açıklamalarını yaptı.

 

KARAOSMANOĞLU, ÖĞRENCİLERLE YAKINDAN İLGİLENDİ

Türkiye Gençlik Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği tarafından 240 öğrenciye verilen yaz okulu programında öğrencilerle yakından ilgilenen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, eğitim ve eğlenceyi bir arada buluşturan Türkiye Gençlik Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği’nin her sene çıtayı yükseltmesini de takdirle karşıladığını ifade etti. TÜGVA Kocaeli İl Temsilcisi Yusuf Yazıcı tarafından detaylı bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, eğitim faaliyetlerinin kent genelinde aratarak devam etmesini de istedi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99