Başkan; ‘’15 Temmuz iş dünyamızı ve ekonomimizi de hedef aldı’’

Başkan Karaosmanoğlu, Arslanbey Organize Sanayi Bölgesinde faaliyetlerini sürdüren Modül Çelik firmasını ziyar+et ederek, çalışanlarla bir araya geldi

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, reel sektörün kentimizdeki temsilcilerinden Modül Çelik firmasını ziyaret etti. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in de eşlik ettiği birliktelikte, reel sektörün ülke ekonomisi içerisindeki önemi ve istihdamı üzerinde değerlendirmeler yapıldı.

“KALİFİYE İNSAN YETİŞTİRİLMESİNDE İNSİYATİF ALDIK”

Modül Çelik Şirket Müdürü Cenk Karaloğlu, Fabrika Müdürü Metin Oysu, Prof. Dr. Cüneyt Oysu ile Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Dr. Ali Yeşildal da görüşmede hazır bulundu. Birliktelikte kalifiye insan kaynağının yetiştirilmesi konusunda bütün kurumların özveriyle çalışmasının önemine değinen Başkan Karaosmanoğlu, “Büyükşehir Belediyemizin bütün yatırımları Kocaeli Üniversitemizde okuyan öğrencilerimizin saha çalışması için hizmetindedir. Tüm yetkililer bu tür girişimleri prosedüre boğmadan mesleklerinde kendilerini geliştirmek isteyen öğrencilerimize yardımcı olmalıdırlar. Bu konuda dün nasıl insiyatif aldıysak, bugün yine gerekli tüm çalışmaları yapmaya hazırız” diye konuştu.

“KO-MEK İLE BU ÇALIŞMAYI YAPABİLİRİZ”
İş dünyamızın talep ettiği kalifiye personelin açığa çıkartılması için her tülü imkânın değerlendirilmesi gereği vurgulayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Büyükşehir Belediyemizin önemli sosyal projelerinden birisi olan KO-MEK ile bu çalışmayı yapabiliriz. Sizlerin istihdam sağlayacağı mesleklerde kaliteli insan yetiştirelim. Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda bizler ve tüm kurumlarımız reel sektöre bu noktada katkı sunmalıdır. Sanayi Odamızın da kalifiye insan yetiştirilmesinde sunacağı katkıyı da çok önemsiyorum” diyerek düşüncelerini ifade etti.

“FİRMALARIMIZ DÜNYADAKİ ETKİNLİKLERİNİ ARTIRACAK”

Ulusal ve uluslararası arenada sanayi yapıları, enerji tesisleri, petrol rafineri yapıları, köprüler, fabrika binaları ve birçok üretim merkezinin inşaatlarını yapan Modül Çelik fabrikasının yıllık 40 bin tonluk üretimle 850 kişiyi istihdam etmesini takdirle karşılayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Uluslararası alanda milli firmalarımızın ihracat kalemlerini çoğaltarak dünyada söz sahibi olmasından dolayı çok mutluyum. İnanıyorum ki; bütün firmalarımız dünya da etkinliklerini daha çok artıracaktır” diye konuştu. Modül Çelik fabrikasında çalışanlarla bir araya gelen ve onlarla birlikte yemek yiyen Başkan Karaosmanoğlu, daha sonra şirket hakkında detaylı bilgi de aldı.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ EKONOMİMİZİ HEDEF ALDI
İspanya’dan Kazakistan’a, Irak’tan Panama’ya kadar ihracat kalemlerinin olduğunu vurgulayan Modül Çelik Şirket Müdürü Cenk Karaloğlu, “Amacımız Türk sanayisine ve reel sektöre hizmet ederek istihdam sağlamaktır. Aynı zamanda ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması için elimizden geleni yapma gayretinin de içerisindeyiz” dedi. Bizler hizmetlerimizle kentimizde bugün sadece bir sanayi şehri değil aynı zamanda turizm, kültür ve şehri olarak da tanınması için de çalıştıklarını ayrıca belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Türkiye’nin 14 yıldır ekonomi alanında, dünyadaki ve çevremizdeki bütün olumsuz gelişmelere rağmen yeni politikalar üreterek büyüdüğünü görmekteyiz. Bakınız 15 Temmuz darbe girişimi aynı zamanda iş dünyamızı ve ekonomimizi hedef almış bir saldırıdır. Çok şükür bu darbe girişimini bertaraf ederek ülke ekonomimizin çok zarar görmesini milletimizle beraber engelledik” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99