EVLİLİK OKULU’NDA DERSLER YARIN BAŞLIYOR

İzmit Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı ile hayata geçirdiği Evlilik Okulu’nda yeni dönem dersler 6 Ağustos Cumartesi günü başlıyor.

 

Yaklaşık birbuçuk aylık aradan sonra Evlilik Okulu’nda derslerin 6 Ağustos Cumartesi gününden itibaren tekrar başlayacağını söyleyen yetkililer” Ramazan ayı ve bayram nedeniyle derslere ara vermiştik. Aradan sonra okuldaki derslerimiz tekrar başlayacak. Evlik Okulu’ndaki dersler her Cumartesi günü yapılıyor” dediler.

 

DERSE KATILANLARA ÖDÜL

 

Yetkililer, Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın isteği ile faaliyete geçirilen evlilik okulundan, evlenmek üzere belediyeye başvurun çiftlerin yararlandığını belirterek”  evlilik okuluna gelen çiftlere iletişim, hukuk ve sağlık alanında uzman psikolog tarafından eğitim verilmektedir. Evlilik Okulu’nun amacı genel olarak,  ailenin milli, manevi ve toplumsal önemini yeni evlenecek çiftlere anlatıp gelecekte doğabilecek sorunlara engel olma, evlilikte iletişim konusunda bilinci artırma, aile yönetimi ve eş uyumu konusunda bilgilendirmede bulunmaktır Her hafta ders bitiminde derse katılan çiftler arasında yapılan çekilişle çiftlerimize sinema, tiyatro, yemek, çeyrek altın gibi hediyeler verilmektedir” dediler. 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99