GÖLCÜK BELEDİYESİ’NDEN ETKİNLİK DOLU HAFTASONU

Gölcük Belediyesi Yaz Etkinlikleri kapsamında bu haftasonu yapılacak olan programlara vatandaşlara moral vermek, hayatın stres ve sıkıntısından onları bir nebze olsun uzaklaştırmak ve eğlenceli dolu bir haftasonu geçirmelerini sağlamak için davet ediyor.

 

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediyesi olarak sosyal ve kültürel alanda yaptığımız etkinliklerle vatandaşlarımızı hayatın sıkıntılarından uzaklaştırmaya, onlara eğlence dolu anlar yaşatmaya önceden olduğu gibi devam ediyoruz. Bu haftasonu Gölcük’te hafta sonu birbirinden güzel etkinlikler düzenleyeceğiz, diyerek vatandaşlarımız yapılacak olan etkinliklere davet etti.

 

Bu kapsamda 7 Ağustos Pazar günü Hasaneyn Yasakdüzü Yaylasında; Geleneksel 20. Atıcılık Müsabakaları, 7 Ağustos Pazar günü Yunus Emre Mahallesi 17 Ağustos Mezarlığı yanındaki 17Ağustos Rahvan At Yarışı Koşu pistinde; Geleneksel Rahvan At Yarışları 13. Gölcük Koşusu, 6 Ağustos Cumartesi günü Değirmendere Sahilinde; 11. Ulusal Açık Su Yüzme Yarışları yapılacak.

 

Gölcük Belediyesi 20. Atıcılık Müsabakaları Başlıyor

 

Gölcük Belediyesi ile Gölcük Avcılar ve Atıcılar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Geleneksel 20. Atıcılık Müsabakaları 7 Ağustos Pazar günü Hasaneyn Yasakdüzü Yaylasında gerçekleştirilecektir.

 

Bu yıl 20. kez yapılacak müsabakalar 11.00’da başlayıp, saat 18.00’da sona erecektir. Trap Atışı, Tabanca Atışı, Kağıt Hedefe ve Şişe Hedefe Kurşun Atışı yapılacaktır. Bu anlamda Müsabakalarda 1.  olanlara Cumhuriyet Altını, 2. olanlara Yarım Altın, 3. olanlara Çeyrek Altın ve kupa verilecektir. Ayrıca ilk 10’ girenlere de sürpriz hediyeler verilecektir. Düzenlenecek olan Atıcılık Müsabakalarına vatandaşlarımız tarafından büyük ilgi olması bekleniyor.

 

Atıcılık Müsabakası Yarışmaları saat 18.00'dan itibaren yapılacak tören ile yarışmacılara ödüllerinin ve kupaların verilmesiyle tamamlanacak.

 

Geleneksel Rahvan At Yarışları 13. Gölcük Koşusu Başlıyor

 

Gölcük Belediyesi Geleneksel Rahvan At Yarışları 13. Gölcük Koşusu, Yunus Emre Mahallesi 17 Ağustos Mezarlığı yanındaki 17Ağustos Rahvan At Yarışı Koşu pistinde 7 Ağustos Pazar günü Saat:12.00´da başlayacak.

 

Rahvan At Yarışları 13. Gölcük Koşusu 9 ayrı kategoride gerçekleştirilecek ve 7 Ağustos Pazar günü Saat:12.00'da başlayacak. Rahvan atlar, Gölcük 17 Ağustos Koşu parkurunda, Baş, Başaltı, Büyük Orta, Küçük orta, Deste boy, Dörtlü taylar, Üçlü taylar, İkili Tay, ithal atlar olmak üzere 9 dalda koşacak.

 

11. Ulusal Açık Su Yüzme Yarışları Başlıyor

 

Gölcük Belediyesi, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği, 11. Ulusal Açık Su Yüzme Yarışları Değirmendere Sahilinde 6 Ağustos Cumartesi günü yapılacak olan etkinlikle başlıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da sahilden başlayacak olan yarışta sporcular 5 ve 2.5 kilometrelik parkurlarda mücadele edecek. 

 

Yarışmalar 7 kategoride olup;

 

12-15 Yaş Grubu-

16-18 Yaş Grubu

19-25 Yaş Grubu

26-35 Yaş Grubu

36-45 Yaş Grubu

46-55 Yaş Grubu

56 ve üstü Yaş Gruplarında bay ve bayan yarışmacıların katılımıyla gerçekleştirilecektir.

 

Katılımcılara Kumanya, Tişört ve Katılım Belgesi Dağıtımı Yapılacaktır. Dereceye girenlere madalya verilecektir. Ayrıca yarışmaya katılan en yaşlı Bay – Bayan sporcumuz ödüllendirilecektir.

 

12-15 yaş bay-bayan, 16-18 yaş bay-bayan, 19-25 yaş bay-bayan kategorisindeki yarışmacılar 5 km, diğer kategorilerdeki yarışmacılar ise 2.5 km’lik mesafede yarışacaklar.

 

12-15 yaş bayan-erkek kategorisinde birinciye Altın, ikinciye gümüş, üçüncü-dördüncü ve beşinciye bronz madalya, diğer tüm kategorilerde ise birinciye altın, ikinciye gümüş, üçüncüye bronz madalya verilecektir.

 

Program:

08:00               Değirmendere Çınarlık Meydanı Sahili Toplanma

08:30 – 09:00   Kesin Kayıt ve Numaralandırma

09:30                 2,5 km. startı Bayan – Erkek

10:30                 5km.startı Bayan – Erkek

13:00 – 14:00     Seremoni – Ödül Töreni

 

Yarışmaya katılmak isteyen vatandaşlarımız, Yüzme Federasyonu Kocaeli İl Temsilciği İnternet Sitesi’ne girerek kayıtları yaptırabilirler.

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99