KENT PROTOKOLÜ GÖLCÜK'TE

Gölcük Belediyesi tarafından ülkemizin birlik ve beraberliğine, demokrasimize, cumhuriyetimize yönelik yapılan hain darbe girişiminde, milli irade ve duruş sergileyerek, şehit düşen tüm demokrasi şehitlerimiz Anıtpark’ta anılmaya devam ediyor.

 

 

Gölcük Anıtpark meydanında ilk günkü heyecanla devam eden demokrasi nöbetine, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Belediye Başkan Yardımcıları, Ak Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, Belediye personelleri ve binlerce vatandaş katılım göstererek birlik ve beraberliğin en güçlü örneklerini gösteriyorlar.

 

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu yaptığı konuşmasında “Her Akşam özgürlüğüne, bağımsızlığına ve bayrağına sahip çıkan, her bedeli ödeyeceğini kanıyla, iradesiyle ortaya koyan hakimiyetin kaynağı milletimize selam olsun. Hakimiyetin kaynağı milleti, milletin iradesini, onun temsilcisi Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere onun temsilcilerini yok etmek isteyen hainlere de lanet olsun. Onların iç ve dış işbirlikçileri, destekçileri, onlarla birlikte aynı hainliği icra edenler bilmelidir ki bütün hain emellerin karşısında en büyük gücümüz milletimizdir. Tarihin her döneminde milletimiz; ne esir alınmış, ne boyunduruğa girmiş, iradesiyle bağımsız, hür ve payidar olmuştur. Bizler ecdadımızdan aldığımız bu emaneti sonsuza kadar yaşatma kararlılığı ve azmi içerisindeyiz. Buradan bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” dedi.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “Böyle haince girişimler karşısında milletin sessiz kalacağını, ihanetlerini kendi adlarına mutlu sonla bitireceklerini zannedenler ne kadar yanıldıklarını gördü. Türk Milletinin ortaya koyduğu duruş sadece ülkemizi bölmek isteyen vatan hainlerine değil, gözünü ülkemizin üzerine

diken ülkelere de ders oldu. 7’den 77’ye sokaklara dökülen halkımız, dedelerimizin Çanakkale Savaşında, Kurtuluş Savaşında gösterdiği vatan aşkını ortaya koydu. Su uyur, düşman uyumaz derler. Düşman uyumuyorsa Türk Milleti hiç uyumaz. Demokrasi nöbetlerinde meydanları doldurur, hainlere karşı duruşunu ortaya koymaya devam eder” diye konuştu.

 

Anıtpark meydanını dolduran vatandaşlarımız büyük bir dikkatle okutulan Kuran-ı Kerim Tilaveti ve ilahilere kulak verirken, şehitlerimizi unutmadıkları, milli birlik ve beraberliğimizin korunması için ellerinden geleni her daim yapacakları yüzlerinden okunuyor. Devam eden demokrasi nöbetler boyunca da okunmaya devam edecek.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99