KOCAMAN'DAN SON MESAJ:“BİZ BİRLİKTE MUTLUYUZ!

Gölcük Esnaf Odaları Başkanı Necmi Kocaman ilçedeki tüm iş yerlerine üzerinde , “Şanlı Donanmamız, Kahraman Emniyet Mensuplarımız, Halkımız ve Esnafımızla Biz Biriz ve Birlikte Güzeliz” yazılı broşürler dağıtarak esnafa yönelik iddialara son noktayı koydu.

 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Gölcük esnaflarının yönelik gerçekleşen asker ve polise hizmet vermiyor şeklindeki iddilar sonrası Gölcük’te esnaf deyim yerindeyse ayaklanmış ve olayların gerçeğini yansıtmadığını ifade etmiş ve bu durumdan oldukça rahatsız olmuştu.Özellikle sosyal paylaşım sitesinde yapılan yorumlar sonrası Gölcük’te bazı esnafların bu yönde hareket ettiği iddiasıda hızla yayılmıştı.

TOPLANTI DÜZENLEMİŞTİ

Tüm bunlar yaşınırken Gölcük Esanf Odaları, durumu müdahele  ederek Gölcük İlçe Kaymakamı, Donanma Komutanlığı ve Belediye Başkanıyla bir durum değerlendirmesi yaparak yaşanan gelişmeleri basın mensuplarına aktarmıştı. Toplantıya Başkan Kocaman öncülüğünde adı geçen firmalar katılmış ve yaşananların tamamen bir iftira ve yalan olduğu konusunda kamuoyunu bilgilendirmişti. Katılan tüm firmalar böyle bir olayın ıspatı noktasında iş yerine kapatacaklarını açık bir şekilde ifade etmişti. Esnfalra bu işin tamamen bir provakasyondan kaynaklandığı yönünde hemfikire varılmıştı.

DONANMANIN ÖNEMİ

Başkan Necmi Kocaman bu konuda çağrıda bulunmuş, böyle bir kurumun olmadığını ama olduğu ıspate edildiği takdirde tamamen ticari hayatının bitirileceğini söylemişti. Özellike bu kurumları suçsuz olduğunu, yaşanaların tamamen yalan ve iftira alduğunu üzernine basabasa duyurmuştu. Böylesi bir durum karşısında kenetlenen Gölcük esnafları, 80 yıllık geçmişe sahip donanma komutanlığı ve personelinin ilçe için ne denli önemli olduğuna dikkat çekilmişti.

BİRLİKTE GÜZELİZ

Bu iddialar karşısında esnafa tam destek veren ve her konuda üyelerini arkasında duran Gölcük Esnaf Odaları, dünde bu birlikteliği çok iyi anlatan broşürler dağıttı. Başkan Kocaman, Gölcük’teki tüm iş yerlerine üzerinde, “ Şanlı Donanmamız, Kahraman Emniyet Mensuplarımız, Halkımız ve Esnafımızla Biz Biriz ve Birlikte Güzeliz” yazılık çıkartmalar dağıtarak her dükkana tek tek astı.

KOCAMAN MESAJ

Başkan Kocaman ayrıca  sosyal paylaşım sitesinden de; “Günlerdir onurlu esnaf camiam yalana iftiraya maruz kaldık .Yalanla ,iftira ile provakasyonlukla kimse bir şey kazanamaz. Kazanamayacakta... Biz Esnaf be sanatkarlar, askerimiz, polisimiz, halkımızla velinimetlerimiz ile birlikte güzeliz, birlikte mutluyuz…

Biz bir aileyiz “ mesajını verdi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99