Başiskele Altınkent Mahallesi’nden Çanakkele çıkarması

Başiskele Altınkent Mahallesi sakinleri Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret etti.

 


Ahmet Kır kafile başkanlığında Altınkent’den Çanakkale'ye hareket eden 45 kişilik heyet sabah saatlerinde Canakkale’ye ulaştı. Eceabat’ta kafileye katılan alan kılavuzu Ali Hikmet Karakaş  rehberliğinde şehitler diyarını Fatiha ve dualar okuyarak adeta adım adım gezen kafile, atalarının manevi huzurunda duygu dolu anlar yaşadı.

SIRASIYLA GEZDİLER
Alan kılavuzunun, Çanakkale Savaşları ve yaşanan kahramanlıklar ile ilgili detaylı bilgileri eşliğinde sırasıyla; Akbaş Şehitliği, Şahindere Şehitliği, Conkbayırı ve siperleri, 57.Alayı Şehitliği, Kocaeli Valiliği tarafından yaptırılan Kesikdere Şehitliği, Şehitler Abidesi, Alçıtepe Köyü ve müzesi, Ertuğrul Tabyası,Yahya Çavuş Şehitliği ve Namazgah Tabyası ziyaret edildi. Katılımcılar ; Vatan topraklarının çok büyük özverilerle kazanıldığını buraya gelerek daha yakından anladık. Bize bu vatanı armağan eden ecdatımız savaşarak şehit olmuşlar, Allah onlardan razı olsun, ruhları şad olsun. 

BAŞKANA TEŞEKKÜR
Bizlere düşen ise bu emanete canımız pahasına sahip çıkmaktır diyerek duygularını dile getirdi.
Ziyaret  sonunda ayyıldızlı şanlı bayrağımız altında, “HAKİMİYET MİLLETİNDİR” diye haykırarak hatıra fotoğrafı çektireren Altınkentliler, kendilerinin Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret etmesinde tüm olanakları sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99