HER AKŞAM NÖBETTELER

DEMOKRASİNİN NÖBETÇİLERİ

 

15 Temmuz tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeleri tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi sonrası Cumhurbaşkanımızın talimatılya kenetlenen milli irade, Türkiye’nin dört bir noktasında tek vücut, tek vatan ve tek yürek olarak  Demokrasi Nöbetini tutmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı ve Başbakanın talimatıyla gündüzleri normal hayatlarını sürdüren vatandaşlar akşamları da alanlarda yerini alarak vatanına sahip çıkmaya devam ediyor.

 

Darbe girişimine tepki gösteren milli irade kentimizde de her akşam İzmit Perşembe Pazarı alanında yerini alıyor. Bekleme alanını darbe girişiminin gerçekleştiği geceden itibaren terk etmeyen Kocaeli halkı  meydanda kurulan dev ekranlarda gelişmeleri takip ediyor. Alanlar Başkomutan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'ın posterleri ve Türk bayraklarıyla  sülenirken nöbet deyim yerindeyse kesintisiz devam ediyor. Sabahlara kadar süren nöbette vatandaşlar birlikte vakit namazlarını da kılıyor. Gecede gönüllü kurum ve kuruluşlar tarafından çeşitli ikramlarda gerçekleşiyor.

 

Alanlarda  milli dayanışma en üst seviyede kendini gösteriyor. İl ve ilçelerin tüm protokolleri bu nöbette yerlerini alıyor. Bu birliktelik sosyal paylaşım sitlerinde de bol bol paylaşılıyor. İşte bunlardan biri de kentimizin gençleri. Nöbeti deyim yerindeyde her akşam tutan;  Samet Şengöz, Soner Gülsüm, Halit Gedik,  Ali Yılmaz, Ahmet Çoban, Selim Çoban, Sedat Köse, Baturhan Üretürk, Ömer Güney, Berat Ercan, Güray Oruç, Abdullah Saburlu,Necdet kuruoğlu ve Adnan Metin. Bunlar sadece kentimizin tanınmış isimlerinden bir kaçı. Şunu inanıyoruz ki bu nöbet kışın da olsa kentin tüm değerleri eksi derecelerde bile alanda yerini alır demokrasiye, vatanına ve milletine sahip çıkardı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99