“Darbeyi gerçekleştirenler hain ve insanlık düşmanlarıdır”

Başkan Karaosmanoğlu, Perşembe pazarında nöbet tutan binleri selamladıktan sonra, FETÖ Terör örgütünün 15 Temmuz gecesi giriştiği darbe sonrası meydanlara inen Derince ve Körfez’de ki halkla buluştu.

 

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, FETÖ Terör örgütünün 15 Temmuz gecesi giriştiği darbe sonrası meydanlara inen Derince ve Körfez’de ki halkla buluştu. Nöbetlerini tutan vatandaşlara seslenen Başkan Karaosmanoğlu, “Biz bir ve beraber olduk mu topların ve uçakların sindiremeyeceğini, bu darbe girişimiyle gördük. İnancımız ve imanımız aynıdır. Bizler bu vatanın evlatlarıyız. Vatanımızı, bayrağımızı ve insanımızı seviyoruz. Sizlere hizmet etmekten başka gayemiz yok. Yönetimler sandıkta değişiyor. Sandığın dışında ki başka manevralarla hiçbir yere varılmaz. Bu darbeyi gerçekleştirenler hain ve insanlık düşmanlarıdır” dedi.

“DARBE YAPANLARIN CENAZE NAMAZLARI BİLE KILINMIYOR”
Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun da eşlik ettiği halk buluşmalarında ilk olarak Derice ki vatandaşlara seslenen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “FETÖ terör örgütüne hala sempati duyanlar varsa onları asla affetmeyeceğiz. Ülkemizin gelişmesi, kalkınması ve insanımızın huzuru ile mutluluğu ülkemiz düşmanlarına çok geliyor. Bizi Suriye gibi yapmak istiyorlardı. Halkımız uyanık davrandı. Başkomutanımızın emriyle bütün halkımız meydanlara çıktı ve tankları devre dışı bıraktı. Bu kahramanlık mücadelesinde şehitlerimiz de oldu elbette. Onları rahmetle anıyoruz. Onlar bizlerin kardeşi ve şehididir. Onlar en yüce makama yükseldiler. Bakınız darbe yapanların cenaze namazları bile kılınmıyor” diye konuştu.

“KADINLARIMIZ ASKER GİBİ MEYDANLARDA NÖBET TUTUYORLAR”
Evlatlarımızı imanlı, ahlaklı, vatanperver, insanını seven güzel vatandaşlar olarak yetiştireceğiz diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Ülkemize, bayrağımıza ve özgürlüklerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Hizmetlerimizde hiçbir zaman aksama olmayacak. Belediyelerimiz tüm kamu hizmetlerinde yavaşlama olmasına fırsat vermeyecektir. Gece nöbetlerimizi ikinci bir emre kadar tutuyoruz. Kadınlarımız da asker gibi meydanlarda nöbet tutuyorlar. Allah sizlerden razı olsun. Birde böyle felaketlerle bir daha bizi karşılaştırmasın” ifadelerini kullandı. Derince ki alana evlenecek damat ve gelinde demokrasi nöbeti tutarak halkı selamladılar.

KÖRFEZ’DE BİNLER MEYDANLARDA
Derince meydanında ki konuşmalar sonrası Körfez’e geçen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, burada da binlerce vatandaşa bir konuşma gerçekleştirdi. Atalarımızın geçmişte bir ve diri olduklarını söyleyerek işgalcileri vatan topraklarından söküp attıklarını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Cumhuriyetimizi kurduktan sonra bazı sıkıntılarımız oldu elbette. Ancak bunları da aşarak bugünlere kadar geldik. Bakınız Türkiye Dünya’da söz sahibi oldu. Ülkemiz kendi ayakları üzerinde durmaya başlayınca o zaman ki işgalcilerin temsilcileri bugün karşımıza çıktı. Uçak ve tankları kentlerin merkezlerin de görünce ihanetin büyüklüğünü anladık. Hep birlikte bu hainlere karşı çıktık” dedi.

“TORUNLARIMIZLA NÖBETE DEVAM EDİYORUZ”
15 Temmuz gecesi bütün belediye araçlarımızı askeri noktalara konuşlandırdıklarını da belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Ülkemizde ki vatansever ve namuslu askerlerimiz hainlerin yanında yer almadı. Hep birlikte bu kötülüğü derdest ettik. Kardeşlerim, bunları destekleyenler yardım toplayanlar olursa bundan sonrada onları tespit edeceğiz. Bu güzel ülkemize kim ihanet ettiyse bunları bulacağız. Kim dost kim düşman bunları iyi bileceğiz. Bu hainlerle ticaretimiz varsa onu da keseceğiz. İşimiz bitmedi, su uyur düşman uyumaz der atalarımız. Buna göre hareket edeceğiz. Biz birbirimizin dostuyuz. Valimizle, kaymakamlarımızla, ilçe belediye başkanlarımızla halkımıza hizmet etme yolunda ilerleyeceğiz. Başkomutanımız meydanlardan çekilebilirseniz deyinceye kadar buradayız. Torunlarımızla nöbete devam ediyoruz. Bu kararlılık için sizlere teşekkür ederim. Sahipsiz olan memleketin batması haktır, sen sahip olursan batmayacaktır. Bunu hep birlikte gösterdik. Şehitlerimiz bizlerin şehitleridir. Bu darbe girişimi başarılı olsaydı şu an sizlerin karşısında olamazdım” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99