GENÇLERDEN "DARBEYE HAYIR" YÜRÜYÜŞÜ

İlimizde faaliyet gösteren genç STK'ların ve siyasi parti gençlik kollarının ortaklaşa düzenlediği "Darbeye Hayır" yürüyüşüne yüzlerce kişi katıldı. Tek ses olan gençler adına GKD Başkanı Sedat Köse bir açıklama yaparak anlamlı mesajlar verdi

 

Basın Bildirisini tüm STK'lar adına Genç Kocaeliler Derneği Başkanı Sedat Köse gerçekleştirdi.

"Türkiye Cumhuriyeti Devletinin birlik ve beraberliğini tehdit edenler, dış güçlerin gölgesinde aziz vatanımızı bölme amaçlı darbe girişiminde bulunanlar yüce Türk adaleti karşısında hak ettikleri en ağır bedeli ödemelidirler" diyen Köse özetle şunları kaydetti:

 

DÜNYAYA ÖRNEK OLDUK

" Biz bugüne kadar demokrasinin koruyucusu olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Halkın ve siyasetin hep birlikte darbeye karşı geldiği bu manzara, geleceğimiz için çok önemli bir kazanımdır. Türk Milleti her zaman olduğu gibi ihanete gereken cevabı vermeye devam edecektir. Türkiye bu süreçte tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet diye haykırmıştır. Halkımız, ulvi duruşuyla demokrasiye olan bağlılığını tüm dünyaya örnek olacak şekilde göstermiştir.Bizler vatanımızın, milletimizin savunuculuğunu demokrasiye sahip çıkma noktasında geçmişte ve bugün olduğu gibi her zaman devletimizin ve milletimizin yanındayız.  

TÜRK BAYRAKLARIYLA DONATALIM

Köse sözleri şöyle tamamladı: "Tüm Kocaeli halkını evlerini ve işyerlerini şanlı Türk bayrağı ile donatmak için çağırıyoruz. Bizler buradan sayın yetkililere sesleniyoruz. Günlerdir milli irade ve demokrasi nöbeti tuttuğumuz Perşembe Pazarı alanının isminin Milli İrade Meydanı olarak verilmesini talep ediyoruz. Bu süreçte Emniyet Teşkilatımıza, Türk Ordusunun şerefli personeline ve kahraman halkımıza teşekkürü borç biliriz. Gençler bu ülkenin istikbalidir" Gençlere İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan'da destek vererek gençlerle birlikte omuz omuza yürüdü. Sabri Yalım Parkı'nda gerçekleşen basın açıklaması sonrası gençler sloganlar atarak "Demokrasi Nöbeti" tutmak için Perşembe Pazarı alanına hareket etti.

YÜRÜYÜŞE KATILAN STK'LAR

Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi,  İzmit Genç İş Adamları Derneği, Genç Kocaelililer Derneği, Genç MÜSİAD, Genç TEMA, Genç Memursen,Başiskele Öncü Gençlik Derneği, Türkiye Gençlik Vakfı, Genç Ensar, Genç İHH, Gökkuşağı Derneği, KİHMED, MİKAV,  Genç Girişimciler Derneği,  MTTB,  Gültepe Gençlik Vakfı,İlim Yayma Cemiyeti,   Genç TÜMSİAD,Vanlılar Derneği Gençlik Vakfı, Semerkand, Kocaeli Fikir Kulübü, Hereke Ordulular Derneği, KOÜ Öğrenci Konseyi, Genç Nesil Derneği, Gümüşhaneliler Vakfı, Trabzonlular Derneği, Kahramanmaraşlılar Derneği, AGD, Ahmet Yesevi Ocağı Eğitim ve Kültür Derneği, Genç Fikirler Derneği, Vizyon Gençlik Derneği,  İlçe Kent Konseyleri Gençlik Meclisleri, Dünya İslam Birliği Derneği, Uluslar arası Öğrenci Derneği, Ordular Derneği ve Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99