Başiskele'nin ilk kaymakamı görevden alındı

İçişleri Bakanlığı Bursa'da Paralel Devlet Soruşturması kapsamında Başiskele'nin ilk kaymakamı olan Selami Aydın'ında yer aldığı 3 vali yardımcısı ile Gemlik, Yenişehir ve Harmancık ilçelerinin kaymakamlarını görevden aldı.

 


15 Temmuz akşamı gerçekleşen darbe kalkışması sonucu düzenlenen operasyonlar devam ediyor. Bu kapsamda düğmeye basan İçişleri Bakanlığı Bursa'da Paralel Devlet Soruşturması kapsamında Başiskele'nin ilk kaymakamıolan Selami Aydın'ında yer aldığı 3 vali yardımcısı ile Gemlik, Yenişehir ve Harmancık ilçelerinin kaymakamlarını görevden aldı.

 

Bilindiği gibiAydın, 2005-2008 yılları arasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda Kontrol ve Güvenlik Daire Başkanlığı ile Ulaşım Daire Başkanlığı, 2008-2011 yılları arasında ise Başiskele Kaymakamı olarak görev yapmış son olarak Bursa Vali Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Aydın ile birlikte Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Öztaş, Bursa Vali Yardımcısı Mehmet Polat Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse ve Harmancık Kaymakamı Hakan Engin, Paralel Devlet Yapılanması ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle, görevlerinden alındı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99