Üzülmez, Ramazan Etkinliğinde

Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Ali Kuşçu Bilgi Evi’nde iftar sonrası düzenlenen ramazan etkinliğinde miniklerin mutluluğuna ortak oldu.

Üzülmez, Ramazan Etkinliğinde

 

 

Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Ali Kuşçu Bilgi Evi’nde iftar sonrası düzenlenen ramazan etkinliğinde miniklerin mutluluğuna ortak oldu.

Kartepe Belediyesi’nce hizmete sunulan bilgi evi, kütüphane ve eğitim sanat merkezlerindeki çocuklar ramazan ayında da farklı etkinliklerde buluşuyor. Bilgi Evi öğrencileri ilk ramazan şenliği Ataşehir Mahallesi’ndeki Ali Kuşçu Bilgi Evi’nde gerçekleşti. Bilgi Evi üyesi çocukların ve velilerinin yoğun ilgi gösterdiği şenlik iftardan sonra başladı.

Ramazan kültürünün vazgeçilmezleri arasındaki unutulmaz sahne sanatları Karagöz Hacivat gölge oyunu ve meddah gösterileri ile Osmanlı dönemi ramazan geceleri yaşatıldı. Renkli görüntüler eşliğinde gerçekleşen şenlikte çocuklara Osmanlı macunu, şehzade lokumu, pamuk şeker ve çay ikramlarında bulunuldu.

Geçmiş değerlerin günümüze aktarıldığı şenlikte Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez de çocukların heyecanına ortak oldu. Kartepelilerle hemhal olmaya özen gösteren Başkan Üzülmez, “Kartepe Belediyesi olarak doğumdan ölüme vatandaşlarımızla birlikte olmaya çalışıyoruz. Devletimizin sağladığı imkanlar ve belediyemizin gücü ile halkımızın her türlü ihtiyacına hızlı ve kalıcı çözümler üretiyoruz. Çocuklarımızın ruh ve beden sağlığı da her zaman önceliğimiz onların mutluluğuna vesile olan her hizmet önemli bir ihtiyaçtır” dedi.

Mutluluğu paylaşalım diyen Başkan Üzülmez, çocukların gözlerinden öptü ve herkesin bayramını şimdiden tebrik ettiğini ifade etti. Program sonunda Bilgi Evi öğretmenleri, kendilerine verdiği destek için başkana teşekkür hediyelerini takdim ettiler. Çocukların sevgi çemberinde kalan Başkan Üzülmez, Bilgi Evi öğrencileriyle sohbet edip bol bol moral depoladı. Ramazan şenlikleri hafta sonu Karatepe Mahallesi Çocuk Parkı’nda ve Eşme Sahil Amfi Tiyatro Alanı’nda Bilgi Evi çocuklarıyla buluşacak. 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99