Başbakandan açıklama: 36 Kişi Hayatını Kaybetti

Başbakan Binali Yıldırım, Atatürk Havalimanı'na yapılan saldırıda 36 kişinin hayatını kaybettiğini, saldırıyı IŞİD'in yaptığına dair emareler olduğunu söyledi.

 

 

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen saldırı sonrası, saldırı yapılan bölgede incelemer yaptıktan sonra açıklamalar yaptı. Başbakan Binali Yıldırım'ın saldırıyla ilgili yaptığı açıklamanın satır başları şu şekilde:

Bugün İstanbul Atatürk Havalimanı'nda saat 21.22 sıralarında meydana gelen patlama sonucu şu ana kadar yapılan tespitlere göre 36 kişi hayatını kaybetmiştir. Ayrıca çok sayıda yaralanma meydana gelmiştir. Hayatını kaybeden bütün sivil insanlara Allah'tan rahmet diliyor, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

BU DÖNEMDE YAPILMASI MANİDAR

 

Terörün küresel bir tehdit olduğu bu olayda bir kez daha apaçık ortaya çıkmıştır. Bu saldırı, masum insanları hedef alan alçakça planlanmış bir terör eylemidi Bu saldırının komşularımızla normalleşme sürecinin başladığı bir dönemde gerçekleşmesi manidardır. Amacı, hedefi ne olursa olsun, hangi cenahtan gelirse gelsin ülkemiz bu alçakça saldırıların üstesinden gelecek güce ve kararlılığa sahiptir. Bütün vatandaşlarımızın bu menfur olay karşısında bir ve beraberlik içinde dayanışmayla birbirine kenetlenmesi, terörle mücadeleye verilecek en güzel cevap olacaktır.

 

SALDIRIYI YAPAN ÖRGÜT

 

Güvenlik güçlerimizin yaptığı tespitler, terör eyleminin DAEŞ örgütünce gerçekleştirildiğini işaret etmektedir. Emareler DAEŞ örgütünü işaret etmekle beraber, bu konuda çalışmalar halen sürdürülmektedir.

 

TERÖRİSTLER TAKSİYLE GELDİ

 

Teröristler bir ticari taksiyle havalimanına gelmiş ve bilahare eylemlerini gerçekleştirmişlerdir. Havalimanında herhangi bir güvenlik zaafiyeti sözkonusu değildir. 3 canlı bombanın ateş açtıktan sonra kendini patlattığı tespit edilmiştir. Kaçan terörist olduğu düşünülmemektedir.

 

Atatürk Havalimanı hava trafiğine açıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak Son Dakika

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99