Gölcük’te mezarlıklara bayram bakımı

Gölcük Belediyesi tarafından yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi yaklaşık 90 mezarlıkta temizlik, ot biçme ve bakım çalışmaları gerçekleştirdi

 

Gölcük Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, Park Bahçeler Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa çalışması kapsamında ilçede bulunan yaklaşık 90 mezarlıkta
genel temizlik, bakım ve ot biçme çalışmaları tüm hızıyla devam sürüyor.
BAYRAMA HAZIRLANIYOR
Gölcük ilçe mezarlıklarında periyodik aralıklarla temizlik çalışması yapan Gölcük Belediyesi ekipleri, Ramazan Bayramı öncesinde yabani ot temizliği ve bakım çalışmalarına devam ediyor. Etipler kendi imkanlarıyla özelilkle mezarlık içerisinde hızlı bir şekilde büyüyen otları biçilerek temizliyor. Arifie günü vatandaşların kabir ziyaretlerini daha rahat yapmaları için hazır hale getiriliyor.

GENEL TEMİZLİ VAR
Öte yandan mezarlık içerisindeki ulaşımı sağlayan yol kenarlarında yabani ot temizliği yapılarak biriken çöpler toplanıyor. Ayrıca yine yol kenarlarındaki deforme olan bordürler bakım ve onarımdan geçirilerek düzenlenirken ağaçlar da kireçleniyor.

ÇİÇEK DAĞTILACAK
Çalışmalar kapsamında Gölcük’e bağlı merkez de 7, Yazlık mevkiinde 2, Hisareyn’de 4, İhsaniye’de 2, Değirmendere’de 4 Halıdere’de 2, Ulaşlı’da 1 ve yaklaşık 20 köy mezarlığı olmak üzere toplam 70 civarında tüm mezarlıklarda yoğun bir çalışma tempolu bir şekilde devam ediyor. Gölcük Belediyesi bayram öncesi tüm mezarlıklarda kabir ziyaretine gelen vatandaşlara çiçek dağıtımı da gerçekleştirecek.

EN İYİ HİZMETİ VERECEĞİZ

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş,her bayram olduğu gibi ekiplerin gerek Ramazan ayının başı gerekse yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi düzenli olarak vatandaşların rahatlıkla kabir ziyaretlerini yapabilmesi için genel temizliklerin yapıldığını belirterek, " Bizim çok önem verdiğimiz yerlerin başında kabirlerimiz geliyor. Hepsine Allah Rahmet dilerim. Mekanları cennet olsun. Malum arefe günü yüzlerce vatandaşımız mezarlıklara gelerek, ebedi hayata intikal etmiş yakınlarını, sevdiklerini ve büyüklerini ziyaret ederek dualar edecekler. Bizlerde vatandaşlarımıza  imkanlarımız doğrultusunda en iyi hizmetimizi yine vereceğiz" açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99