Kocaeli AK Parti Teşkilatı Mardin’de

Kocaeli AK Parti Teşkilatı “Batı’dan Doğu’ya Gönül Köprüsü” projesi kapsamında Mardin’e çıkarma yaptı.

 

 

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Milletvekilleri Zeki Aygün, R.Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, İlyas Şeker, M.Akif Yılmaz, Cemil Yaman, İlçe Belediye Başkanları ve AK Parti Kocaeli Teşkilatından 105 kişilik bir ekiple Cengiz Topel Havalimanı'ndan Mardin'e çıkarma yaptı.

 

İLK OLARAK VALİLİK ZİYARET EDİLDİ

AK Parti Genel Merkezi’nin "Batı'dan Doğu'ya Gönül Köprüsü" projesi kapsamında kardeş şehir Mardin'e giden AK parti Kocaeli Teşkilatı ilk olarak Valiliği ziyaret etti. Vali Mustafa Yaman, il protokolü ile kalabalık bir partili grubun hazır bulunduğu ziyarette, Bakan Fikri Işık’a ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na günün anısına Vali Yaman hediye verdi. Valilikte bir açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Işık, “Terörle amansızca mücadele edeceğiz, ama bunun yanında kardeşliğimizi güçlendirecek adımları atmaktan da dün olduğu gibi bugün de hiçbir zaman geri durmayacağız” dedi. AK Parti Mardin milletvekilleri Orhan Miroğlu ve Ceyda Bölünmez Çankırı’nın da hazır bulunduğu birliktelikte, gazetecilere yaptığı açıklamaları sürdüren Milli Savunma Bakanı Fikri Işık “Türkiye’nin her yerinden insanların gelip kardeşçe yaşadığı Kocaeli’den birlikte yaşama kültürünün en güçlü olduğu Mardin’e bir ziyaret gerçekleştiriyoruz” ifadesini kullandı.

 

 “MARDİN; BİRLİKTE YAŞAMANIN BAŞKENTİDİR”

Mardin Valiliğinde açıklamalarına devam eden Bakan Işık, “Bizler bu ziyaretten dolayı çok mutluyuz. Kocaeli’den milletvekilleri arkadaşlarımız, büyükşehir belediye başkanı, il başkanımız, teşkilatımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve gazetecilerimiz ile beraber Mardin’de olmaktan büyük bir mutluluk ve bahtiyarlık duyuyoruz. Türkiye’nin başkenti Ankara’dır, ama kardeşliğin ve birlikte yaşamanın başkenti Mardin’dir. Mardin, tarih boyunca kültür ve medeniyetler şehri oldu, bugün de bu özelliğini korumaktadır” diye konuştu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99