Üzülmez, Dünya Yetimler Gününü Unutmadı

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, ramazan ayının 15. Günü olan “Dünya Yetimler Günü” dolayısıyla yetim çocuklarla iftar yemeğinde bir araya geldi. “Yetim Gülerse Dünya Güler” düşüncesinden hareketle düzenlenen iftar organizasyonunda Kartepe’de yaşayan yetim çocuklar Başkan Üzülmez ile aynı sofrada buluştu.

 

 

Yetim ve yetim aileleriyle birlikte Kartepe Park Otel bahçesinde düzenlenen iftar yemeğinde yetimlere “Gücümüz ve ömrümüz yettiğince yanınızdayız” mesajı verildi. İftar programına Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, Kartepe Müftüsü Mustafa Nurgün, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, Ak Parti Kartepe İlçe ve ana kademe yöneticileri yetim ve yetim aileleri ile birlikte oruç açtı.

Kartepe’de yaşayan Suriyeli yetim çocukların da katıldığı iftar programında tüm çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Üzülmez, “Ramazan ayının mağfiret ikliminden Rabbim faydalanmayı nasip eder inşallah bu duygu ve düşüncelerle bütün çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum. Öksüz ve yetimlerin öncüsü, Sevgili Peygamber Efendimizdi. Daha küçük yaşlarda hem baba hem de annesinden ayrı büyümek zorunda kalmıştı. Efendimiz, hayatı boyunca öksüz ve yetimlere sahip çıkmaya, her zaman onlarla birlikte olmaya çalışmıştır. İşte bizlerde O’nun bu güzel sünnetini, bugün devam ettirmek üzere bir araya geldik” dedi.

Başkan Üzülmez, “Çocuklarımızın eğitimlerini, sağlıklarını, istihdamlarını ve güvenliklerini düşündüğümüz kadar; onların sıcak, sevgi dolu, şefkatli bir yuvada yaşamalarını da düşünmek zorundayız. Bu sebeple bölgemizin birçok noktasına kurduğumuz sıcak ve şefkatle donatılmış bilgi evleri, kütüphaneler ve etüt merkezleri ile çocuklarımızı geleceğe hazırlamaya ve aile sıcaklığı yaşatmaya özen gösteriyoruz. Biz görev süremizce yetimlerimize öksüzlerimize sahip çıkmaya, onların anne baba hasretlerini bir nebze de olsun ortadan kaldırabilmeye gayret edeceğiz”  dedi.

Kartepe Müftüsü Nurgün’ün yaptırdığı iftar duası ardından protokol üyeleri çocuklarla birlikte oruç açtı. Yemek sonunda yetimler ve aileleri kendilerini düşünerek böylesi bir iftar programında ağırlayan Başkan Üzülmez’e teşekkürlerini ilettiler.

20.06.2016 Fotoğraflı ve Görüntülü Haber No:5404

NOT: Belediyemizle ilgili bütün haberleri www.kartepe.bel.tr.  İnternet adresimizden de takip edebilirsiniz.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99