Astsubay ilahla vurulmuş halde bulundu

Olay, İzmit Turan Güneş Caddesi No:25 Karaca Apartmanı

Olay İzmit Turan Güneş Caddesi No: 25 Daire 4'de meydana geldi. Cengiz Topel Hava Üs Komutanlığı'nda görevli 25 yaşındaki hava astsubayı Yasin Can Karakaya evinde başından vurulmuş halde bulundu. Edinilen bilgi ve iddialara göre; Yasin Can Karakaya çocukluk arkadaşı Bünyamin Ç. ile akşam İstanbul'a gitti. Burada kız arkadaşı ile buluşan Yasin Can Karakaya, arkadaşı Bünyamin Ç.'nin ısrarları üzerine Bünyamin Ç. ile birlikte İzmit'teki evine döndü.


Sabah 9:35 sularında Bünyamin Ç. polis ekiplerini arayarak Yasin Can Karakaya'nın intihar ettiğini söyledi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Yasin Can Karakaya'nın başından vurularak öldüğünü belirledi. Eve gelen olay yeri inceleme ekipleri detaylı inceleme yaparken, Bünyamin Ç. ifadesi alınmak üzere gözaltına alındı. Haberi alan Yasin Can Karakaya'nın askeriyedeki arkadaşları ve komutanları olay yerine akın etti. Haber verilmesi üzerine Yasin Can Karakaya'nın ailesi de eve geldi.


Gözaltına alınan Bünyamin Ç.'nin ilk ifadesinde çelişkili ifadeler verdiği öğrenildi. Bünyamin Ç.'nin, "Akşam İstanbul'dan döndük, gece 4'e kadar bilgisayar oyunu oynadı. Ben sabah 5.30'da kalktım ölmüştü" dediği öğrenildi. Polis ekiplerine ise olayın ihbarının 9:35'de yapılması olay üzerindeki şüpheleri derinleştirdi. Bünyamin Ç.'nin tüm ifadelerinde çelişkili davrandığı öğrenilirken, Yasin Can Karakaya'nın kız arkadaşı aradığı için uyandığı ve Yasin Can Karakaya'yı kaldırmak için yanına gittiğini söylediği iddia edildi.


Öte yandan olay yeri inceleme ekipleri, Yasin Can Karakaya'nın kafasının sağ kısmından vurulduğunu ve kurşunun başının diğer tarafından çıktığını belirdi. Yasin Can Karakaya'nın silahının ayaklarının arasında olduğu ve şarjörünün de silahtan çıkmış olduğu öğrenildi. Karakaya'nın cenazesi uzun süren incelemenin ardından otopsi yapılmak üzere Asri Mezarlık Morgu'na kaldırıldı. Karakaya'nın cenazesi yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edilidi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99