Nar Kreşi, Montessori’i anlattı

Nar Montessori Kreş’i ebeveynlere ve öğrenci velilere yönelik gerçekleştirdiği seminerde konuşan eğitim danışmanı Emel Çakıroğlu Wilbrant, “ Montessori modeliyle her çocuk kapasitesi kadar öğrenmesine engel olmaz” dedi.

2013 Yılında kurulan ve 60 öğrencisi bulunan Nar Montessori Kreş’i Süleyman Demirel Kültür Merkezi Oda Tiyatrosu’nda “Çocuğumu neden Montessori okullarına vermeliyim” isimli seminer gerçekleşti. Kreş’in kurucuları Seda Saroğlu Taşer, Selin Aydın ve Neslihan Altınsay’ın organize ettiği seminere konuşmacı olarak okulda 3 yıldır eğitim danışmanlığını yapan Emel Çakıroğlu Wilbrant katıldı. Eğitimciler, ebeveynler ve öğrenci velileri semineri ilgiyle takip etti. Seminerde Montessori modelinin kurucusu Maria Montessori’nin yaşamından alıntılar yapıldı.
ÇOCUK EVRENSELDİR
Montessori eğitim sanatı ile çocuk geliştirme konularının ele alındığı seminerde tecrübelerini anlatan eğitim danışmanı Emel Çakıroğlu Wilbrant, “Veliler olarak çocuklarımızın gelecekte nasıl tercihler yapacağını hayal ederiz. Fakat çocuklarımız kendi isteklerini kendi tercihlerini kendileri yapacak kapasitedir. Montessori eğitimi her ülkeye uyumludur. Çünkü çocuk evrenseldir.” Şeklinde konuştu.
HER ÇOCUK ÖĞRENİR
Konuşmalarına devam eden Wilbrant, “Bence Montessori Modeli’nin en önemli unsuru çocuklarla paylaşmayı, beklemeyi, anlamayı ve sosyalleşmeyi en ince ayrıntısına kadar öğretmesidir. Çocuklarla ilgili gözlerinde Montessori her çocuğun iyi hazırlanmış çevrede kendisinin genetik olarak sahip olduğu yeterliliklerle en iyi şekilde geliştireceği gerçeğini keşfetti. Montessori modeliyle her çocuk kapasitesi kadar öğrenmesine engel olmaz. Her çocuk mutlaka öğrenir” diye konuştu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99