Çeçen vatandaş İlimtepede öldürüldü

Körfez ilçesinde meydana gelen olayda Çeçenistan uyruklu bir şahıs öldürüldü. Cinayeti Rus istihbaratının işlediği öne sürüldü

Olay, Körfez İlimtepe Mahallesi'nde Çeçenlerin en yoğun yaşadığı bölgede meydana geldi. Edinilen bilgi ve iddialara göre; Kimliği henüz öğrenilemeyen bir şahıs, Körfez İlimtepe Mezarlığı mevkiinde yer alan 4. Etap 22. Blok adresinde oturan Çeçenistan uyruklu, 'Resul' diye bilinen 46 yaşındaki Ruslan İsrapilov'un evine gitti. Şahıs, Ruslan Israpilov ile konuşmak istediğini belirterek kapıya çağırdı. Bu sırada silahını çıkartan şahıs Çeçenistan uyruklu Ruslan Israpilov'un kafasına ve göğsüne 4 kurşun sıktı. 46 yaşındaki adam bir anda yere yığılırken, silahlı saldırgan olay yerinden kaçtı. Olayın ardından jandarma ve sağlık ekibine haber verildi. Bölgeye gelen sağlık ekipleri, Çeçen İsrapilov'un öldüğünü belirledi. Ruslan İsrapilov'un evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenilirken, acılı eş ise ölen eşinin ardından ağıtlar yaktı.

RUS İSTİHBARATI...
Bu olayla birlikte Türkiye'de öldürülen Çeçen sayısının 8'e çıktığı öğrenildi. İlk bulgulara göre jandarma ekipleri cinayeti Rus istihbaratının işlemiş olabileceği üzerinde duruyor. Saldırganın evin camına vurarak, Çeçence konuşup Ruslan İsrapilov'u kapıya çağırdığı, Ruslan'ın da kapıyı açmadan önce eşine girmesini söylediği bilgisine ulaşıldı. Bu bilgiler ışığında Rus istihbaratı üzerinde yoğunlaşıldı. Saldırganların hep aynı yöntemi kullanarak Çeçenleri öldürdüğü kaydedildi.

BİR DÖNEM RUSLARA KARŞI SAVAŞTI
Ayrıca olayın yaşandığı sırada eşi F. İsrapilov ve 3 çocuğunun da evde olduğu öğrenildi. Öte yandan Çeçenistan uyruklu Ruslan İsrapilov'un bir dönem Ruslara karşı savaştığı ve 4 yıl önce İstanbul'dan Körfez'e taşındığı bilgisine ulaşıldı. Ruslan İsrapilov'un makine mühendisi olduğu ve tarım makineleri üzerine projeler yaptığı öğrenildi. İsrapilov'un aynı zamanda araba motoru projesi üzerinde çalıştığı ancak projeyi hayata geçiremediği kaydedildi. Ayrıca geniş çaplı soruşturma başlatan jandarma ekipleri, Caddy marka araç ile kaçtığı öne sürülen şahsın peşine düştü. Bölgedeki güvenlik kameraları da incelemeye alındı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99