Kuruçeşme’de Panayır Günleri Başladı

İzmit Belediyesi’nin esnaflara destek için başlattığı panayır günleri Kuruçeşme’de devam ediyor. Alışveriş Çarşıdan Yapılır sloganıyla başlatılan panayır günlerinin 5.si Kuruçeşme’de yapılıyor.

Bir hafta sürecek ve esnafların önemli oranda indirimler uygulayacağı etkinliğin startını İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan verdi.

Mehteran takımının gösterisiyle şenlenen panayır günlerinin açılışına Başkan Doğan’ın yanı sıra Belediye Meclis üyeleri, Bakkallar, Büfeciler ve Tekel Bayilileri Esnaf Odası Başkanı Bayram Kütük, Pazarcılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik, mahalle muhtarlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı.

MAHALLE BAKKALININ KIYMETİNİ BİLELİM

Etkinlikte konuşan Başkan Doğan” bir süre önce şehir merkezinde başlattığımız panayır günlerini şehrin dört bir yanına yaymak istiyoruz. Dileğimiz esnafımızın daha fazla iş yapıp daha fazla kazanç elde edilmesidir. Büyük marketler kuruldukça küçük esnafımız zorlanmaktadır. Bu kuruluşların bazen avantajları oluyor bazen de dezavantajları. Çağın gereği olarak kurulan büyük alış veriş merkezleri yüzünden mahalle bakkalımız bundan etkileniyor. Ben de esnaflıktan gelen birisiyim. Bakkalımıza, manavımıza, berberimize destek olmaya çalışıyoruz. Panayırın bir anlamda mantığı felsefesi budur. Mahalle bakkalımız sadece ekmek alıp, yağ aldığımız yerden de öteye bir öneme sahiptir. Bakkalımız bazen bizim sırdaşımız, bazen de evin anahtarını bıraktığımız yerdir, bazen borç para aldığımız yerdir. Mahalle bakkalımız aileden biridir. Mahallelerimizdeki, şehir merkezindeki esnafımız, esnaflığın ötesinde farklı görevler yapmaktadır. Esnafımızın da bir az kendisini geliştirmesi gerekir. Belediye olarak sokak aydınlatmaları gibi çalışmalar yapıyoruz.

ESNAFIMIZ KENDİSİNİ GELİŞTİRMELİ

Esnafımız da işyerlerinin cephelerini güzelleştirici, sunumu geliştirici çalışmalar içinde olmalı. Çünkü, rekabet eden büyük firmalar her şeyi süsleyip püslemektedir. İşi daha cazip hale getirmeye çalışıyorlar. Bizler esnafımız için çalışıyoruz. Bu konuda dünden daha iyiyiz. Bu konuda kimin emeği olduysa hepsinden Allah razı olsun. Kuruçeşme bölgemiz biz göreve geldikten sonra daha da canlanmaya, hatırlanmaya başladı. Bu bölgede güzle işler yaptık. Şimdi sırada Kuruçeşme’nin sahille bağlantısını sağlamaktır. Bunun için proje hazırlanıyor. İnşallah proje bittiğinde hem yaya olarak hem de araçla sahile ulaşılabileceğiz. Kuruçeşme’nin geleceği çok daha güzel olacak. Bizler, sizlere hizmet etmekten onur duyuyoruz. Büyük Türkiye hedefine mutlaka ulaşacağız. Bizi bu hedefe ulaştırmamak için çok uğraşıyorlar. Bizi bölüp, parçalama oyunları Malazgirt’ten beri devam ediyor. Şimdiye kadar başarılı olmadılar bundan sonra da olamayacaklar. Yeter ki bir ve beraber olalım” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından panayırın startı verildi ve Başkan Doğan işyerlerini ziyaret ederek hayırlı bol kazanç dileğinde bulundu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99