Kartepe de Yemek Yardımı Kapıya Kadar

Kartepe ilçesinde, yanında yemek pişirecek kimsesi olmayan ihtiyaç sahiplerinin, engellilerin, yaşlı ve hasta vatandaşların evlerinin sıcak yemek ihtiyacı Kartepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından her gün karşılanıyor.

Kartepe Belediyesi sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında ilçedeki ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmaya devam ediyor. “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” hadisinden hareket eden Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, ev ziyaretlerinde karşılaştığı evde yemek pişirecek kimsesi olmayan yaşlıların boğazından sıcak bir çorba geçirecek sıcak yemek yardımı projesini uygulatmaya devam ediyor.
3541 Tas Sıcak Yemek
Kartepe Belediyesi başta muhtarlar olmak üzere mahalle sakinlerinin yönlendirmesi ile tespit edilen ihtiyaç sahibi kişilerin sosyal inceleme sonucu belirlenen evlere sıcak yemek yardımı yapılıyor. Yılın 365 günü belediyenin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından vatandaşların adreslerine, yemekleri günlük, sıcak koruma özelliğine sahip sefer taslarıyla dağıtılıyor. Geçtiğimiz ay günlük 123 kişiye (75 haneye) 3541 sefertası sıcak yemek hizmeti sunuldu.
Evinde bakıma muhtaç, yaşlı ve kimsesiz vatandaşlara yönelik verilen hizmetin Kartepe’de başarıyla hayat bulduğunu belirten Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Sıcak yemek yardımı Kartepe sınırları içerisinde ikamet eden; hastalığından, yaşlılığından, kimsesi veya geliri olmadığından yemek yapamayan tüm gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşma hedefiyle sistemli ve düzenli olarak devam etmektedir” dedi.
Her gün çok sayıda ailenin sofrasına bereketi getiren Kartepe Belediyesi’nin, bu hizmetinin diğer ihtiyaç sahiplerine de ulaşması için vatandaşların 353 45 63 nolu telefona bildirmeleri yeterli. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri de sosyal inceleme sonucu uygun bulunan haneleri listesine ekleyerek düzenli yemek yardımlarını ulaştırıyor.
Sosyal Yardım İşleri Müdürü Atilla Karagöz, “Başkanımızın hassasiyetle üzerinde durduğu bu proje ile her gün devletin şefkat eli hemşehrilerimizin üzerinde oluyor. Güler yüzlü personellerimizle hijyenik olarak sıcak yemeklerini 365 gün alan vatandaşların hayır duası bizlerin en büyük şevk kaynağıdır” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99