Binlerce Kişi İzmit’i Gezdi

İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen Kentim İzmitim etkinliği sayesinde binlerce kişinin yaşadıkları şehri daha yakından tanıma imkanı bulduğu öğrenildi.

Belediyenin Kültür Müdürlüğü tarafından 2 yıldan beri Kentim İzmitim turlarının düzenlendiğini söyleyen yetkililer” amacımız yaşadığımız şehrin güzelliklerini öncelikle bu şehirde yaşayanlara gösterip tanıtabilmek. Etkinlik sayesinde şimdiye kadar 5 binden fazla kişi İzmit’in güzelliklerini daha yakından görme imkanı buldu” dediler.

KÖRFEZ’DEN ÖĞRENCİLER GEZDİ

İzmit Belediyesi’nin düzenlediği Kentim İzmit’im turlarına diğer ilçelerden de katılımın olduğu öğrenildi. Körfez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 45 öğrenci, okul müdür yardımcıları Sabri Mutlu ve öğretmenleri ile birlikte İzmit turuna katıldılar. Öğretmen ve öğrenciler, İzmit turuna ilk önce Şirintepe’deki Ekopark’tan başladılar. Çam ağaçları içindeki yaklaşık 40 dönümlük Ekopark’ta bol bol oksijen alan Körfezli konuklar, gezilerini Tarih Koridoru’nda bulunan Sırrıpaşa Konağı ve Yeşil Konak ile devam ettiler. Yeşil Konak’taki Hereke halı kursunu ziyaret edene öğrenciler, daha sonra Körfez Mahallesi’ndeki 3D Yazıcı ve Tasarım Merkezi’ne geçtiler. Burada yetkililerden merkez hakkında bilgi alan öğrenci ve öğretmenler Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki Kınalı Asker Parkı’na geçerek adeta Çanakkale ruhunu hissetme imkanı buldular. Önümüzdeki ay Çanakkale’ye gezi düzenleyeceklerini söyleyen öğrenciler” Kınalı Asker Parkı sayesinde Çanakkale’deki gezimiz de hiç de yabancılık çekmeyeceğiz” dediler.
Gölkaypark’ı da gezen Körfez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin son durağı Cumhuriyet Çocuk Parkı’ndaki Genç-İz ofisi oldu. Öğrencilere burada İzmit Belediyesi’nin gençlik faaliyetleriyle ilgili bilgi verildi. Ekinlikten memnun kaldıklarını söyleyen öğrenciler, Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99