KTO’da Nisan meclisi yoğun geçti

Körfez Ticaret Odası Nisan ayı meclis toplantısı KTO Meclis salonunda yapıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren Mustafa Efe ay içerisinde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında meclis ve meslek komiteleri üyelerine bilgi verdi.

Kurulan Şirket Sayısı artıyor

Konuşmasında ekonomik verilerle ilgili bilgiler veren KTO Başkanı Mustafa Efe ‘2016 yılının ilk üç ayında, geçen yılın aynı dönemine göre kurulan şirket sayısı %13,35 arttı. 2015 yılında 100 şirket karşılığında 18 şirket kapanmış. Eskiden bu rakam 24'tü hatta 36'lara kadar çıkıyordu. Ama görüyoruz ki şirketlerin yaşatılması kadar büyütülmesi de önemli Şirketlerimizi nasıl büyüteceğimizi öğrenmeliyiz diye düşünüyoruz’ dedi. İstihdam artışına da değinen Mustafa Efe Geçen yıl iş gücü piyasasına 892 bin kişinin katılmış "2015'te 688 bin kişi işe başlamış. Bunun 611 bini özel 77 bini ise kamu Bunların dışında kayıt dışılık azalmış görüyoruz ki, özel sektör kayıt altına giriyor. Bu gelişmeleri ülkemiz adına sevindirici buluyoruz ’dedi.

Türkiye’nin Büyümesi ve Zenginleşmesinin iki anahtarı var
Türkiye’nin Büyümesi ve Zenginleşmesinin iki anahtarı olduğunu söyleyen Mustafa Efe Kadın Girişimciliğinin artması ve Markalaşmanın önemine dikkat çekti. 2015'te kadınların kurduğu şirket sayısında müthiş bir artış olduğunu söyleyen Mustafa Efe bu konuda atılan tohumların tuttuğunu görmek bizleri çok sevindirdi. Dedi.

MARKA Genel Sekreteri KTO Meclisine misafir oldu
Körfez Ticaret Odası Nisan Ayı Meclis toplantısına konuk olan Mustafa Ayhan, Kocaeli’nin sanayinin öncüsü olduğunu söyledi. Bölge olarak ta çok avantajlı bir bölgede yer aldığımızı dile getiren Mustafa AYHAN ‘gerek liman kenti oluşumuz gerek tren yolunun kentimizden geçmesi gerekse de coğrafi konumumuz nedeniyle yüksek teknolojiye geçersek dünyayla rekabet edebilecek bir şehir haline gelebileceğimizi söyledi. Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe MARKA Genel Sekreteri Mustafa Ayhan’a Teşekkürlerini Sunarken günün anısına bir de plaket takdim etti.

En Başarılı Komite Ödülü Verildi
Körfez Ticaret Odası Nisan Ayı Meclisi 2015 yılı en başarılı meslek komitesine plaket takdim edilmesiyle devam etti. 1. Meslek Komitesinin en başarılı komite seçildiği Meclis toplantısında Komite sunumları da gerçekleştirildi. Bahar Baykal ve Fatih Fidan söz alarak Meclisimize bazı bilgilendirmeler yaptı.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99