Belediye’den cilt bakımı kursu

İzmit Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile İZMEK bünyesinde açılan cilt bakımı kursuna katılan kursiyerler, kendi kremlerini kendileri üretiyorlar.

Haftanın 2 günü 09.00-16.00 saatleri arasındaki cilt bakım kursunun öğretmenliğini Merve Yenilmez yapıyor.

KİMYASALDAN UZAK DURUN

Büyük bir neşe içinde geçen kursa katılan bayanlar, hem kendi kremlerini kendileri yapıyor, hem de yaptıkları kremleri kendi ciltlerinde deniyorlar. 2 grup halinde 60 bayanın katıldığı cilt bakım kursunun Mayıs ayına kadar devam edeceği öğrenildi. Kurs öğretmeni Merve Yenilmez, bayanlardan kimyasal cilt bakım ürünlerini kullanmamalarını isteyerek” kimyasal bakım ürünlerinin içinde cildimiz için çok zararlı karışımlar bulunuyor. İlk başta zararını fark edemesek de zamanla kimyasal ürünlerin zararı ortaya çıkmaktadır. İZMEK kurslarında bizler tamamen doğal cilt ürünlerini kullanıyoruz. Kendi topladığımız çiçek ve yaptığımız yağlarla cilt bakımını gerçekleştiriyoruz. Doğal ürünlerin cildimize hiçbir yan tesiri bulunmamaktadır. Kendi doğal kremlerimizi kendimiz yapıyoruz. Tamamen doğal, içerisinde zeytinyağı, bal mumu, E vitamini, üzüm çekirdeği yağı, kantaron yağı gibi doğalları karıştırıp merhem haline getirip kullanıyoruz” dedi.
Yenilmez, cilt bakımı kursunda, doğal ürünlerle el yapımı maskeler, el yapımı kremler ve doğal el yapımı yağlarla cildin ihtiyacına göre mini bakımlar el, ayak ve saç bakımlarını kursiyerlere öğretildiğini, ayrıca profesyonel makyaj, günlük, gece makyajları, kirpik ve kaş bakımları hakkında da bilgilendirmede bulunulduğunu söyledi.
Merve Yenilmez ile kursiyerler, Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve emeği geçenlere kendilerine sağladıkları imkandan dolayı teşekkür etmeyi de unutmadılar.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99