‘’Kadınlar plajımız 1 Haziran’da açılacak’’

plajının 1 Haziran’da hizmete gireceği müjdesini verdi Karaosmanoğlu,

Üniversite, eğitim, doğalgaz, şehircilik, enerji, alt yapı çalışmalarının yanı sıra kültür ve sanat uygulamaları ile birlikte aldığı turizm yatırımlarıyla da dikkat çeken Kandıra, bu yaz yine iç turizmde Kocaeli’nin ve Marmara bölgesinin parlayan yıldızı olmaya aday. Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yatırımlarla dikkatlerini üzerine çeken Kandıra, bu sefer de Miço Koyunda yapılan kadınlar plajıyla önemli bir eksiği gidermiş olacak. Kentimizde yaşayan her kesimdeki kadınların taleplerini dikkate alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bu konuda başlattığı çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Karaosmanoğlu burada yaptığı açıklamada, “Miço Koyu kadınlar plajımız 1 Haziran’da faaliyete geçecek. Kadınlarımızın isteği olan bu plajı hayata geçirerek önemli bir eksiği de gidermiş olacağız” dedi

MİÇO KOYU BİTTİĞİNDE CENNETTEN BİR KÖŞE OLACAK
Karadeniz sahillerinde inceleme yapan Başkan Karaosmanoğlu’na Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, AK Parti İlçe Başkanı Yunus Özder, Park Bahçeler ve Yeşil Alanları Dairesi Başkanı Cenan Turan ve teknik ekibin eşlik ettiği ziyaretlerde, Cebeci Plajının üçüncü etabı ve Bağırganlı sahilinde de inceleme yapıldı. ‘’Hizmette hep koşacağız ve çalışacağız’’ parolasıyla görev yaptıklarını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Miço Koyumuz tam manasıyla bittiğinde cennetten bir köşe olacak. Farklı seslere kulak vererek vatandaşlarımızın beklentilerine dönük çalışmalar ortaya koyuyoruz. ‘Başkanım siz Kocaeli’de istediğiniz yerde denize giriyorsunuz. Biz kadınlar olarak da bize ait bir yerde denizle buluşmak istiyoruz’ talepleri geliyordu. Bu isteklerine saygı göstererek bu projeyi başlattık” açıklamasını yaptı.

HER SESE KULAK VERİYORUZ
Her isteğe karşılık vermeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Sadece kadınlarımıza ait olacak Miço Koyunda vereceğimiz hizmetin en iyi şekilde olması içinde gerekli talimatı verdim. Plajımız hazır hale geldiğinde tüm kadınlarımız özgürce kullanacaklar ve ne kadar önemli olduklarını hissedecekler. Diğer plajlarımızda en iyi şekilde sezona hazır hale getirilecektir” diyerek açıklamalarını sürdürdü.

HER VATANDAŞA SAYGILIYIZ VE DEĞER VERİYORUZ
Gücü halktan aldıklarını ve hizmet noktasında asla yorulmayacaklarını belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Benim hayat tarzıma ve düşünceme saygılı olunmasını isteyen her bireyin isteklerine değer vermek bizim başlıca görevimizdir. Kadınlarımızın arzu ettiği ortamda tatil yapmaları için elimizden gelen imkanları sonuna kadar kullanıyoruz.

GEÇMİŞTE İNSAN ELİYLE BAZI YERLER BOZULMUŞ
‘’Şeyh Edebâli’nin; ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ anlayışı bizim için vazgeçilmez bir rehber olmuştur’’ diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Karadeniz sahillerimizi dünyadaki cennet olarak ifade etmek isterim. Ancak geçmiş dönemlerde insan eliyle buralar bozulmuş ve kullanılamaz hale gelmişti. Ancak bizim dönemimizde sahillerimizi halkımızın daha sağlıklı bir şekilde denize girebileceği seviyeye getirdik. Artık sadece Kocaelililer değil, çevre illerimizden de kardeşlerimiz sahillerimizi tercih ediyor. Yapılan çalışmalarla Doğa harikası Kerpe Miço koyu da bunlardan bir tane olacak” dedi.

PLAJIN YANINDAKİ SU KANALI DA HİZMETE AÇILACAK
Kerpe Miço koyunun hizmete girdiğinde doğal yapısıyla çok büyük ilgi göreceğinizi sözlerine ekleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Plajımızın hemen yanında Kerpe merkezine kadar giden bir kanal bulunmaktadır. Bu kanalı da değerlendirip kanalı denizle birleştirerek farklı bir projeyi de hizmete sunacağız. Miço koyumuzun plaj kısmını 1 Haziran’da açacağız, ancak tamamı önümüzdeki yıl bitecek. Kadınlar plajımız tamamlandığında sosyal donatılar da mevcut olacak. Ulaşım noktasında sıkıntı olmaması için otobüs seferleri koyacağız” diyerek sözlerini tamamladı. Başkan Karaosmanoğlu ve beraberindekiler daha sonra diğer plajları ve Miço Koyunun saklı kalmış güzelliklerini de incelediler.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99