Özgecan'ın Katilinin Cenazesi KKTC'yi de Ayağa Kaldırdı

Cezaevinde öldürülen Özgecan'ın katili, 4 gündür gömülemedi. Katilin cenazesi için KKTC'de kimsesizler mezarlığına defnedilmesi önerisi ortaya çıkınca Kıbrıslı Türkler de ayağa kalktı.

Özgecan'ın Katilinin Cenazesi KKTC'yi de Ayağa Kaldırdı

Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ı evine gitmek üzere bindiği minibüste tecavüze yeltenip hunharca katleden minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken'in tutulduğu yüksek güvenlikli cezaevinde tabancayla öldürülmesinin ardından Altındöken'in defin krizi sürüyor. Özgecan'ın katilinin cenazesi Mersin, Tarsus ve Adana'da dolaştırıldı, ancak defnedilemeyince ortada kaldı.

AVUKATI "KKTC'YE GÖMÜLSÜN" DEDİ

Dün sabah Mersin'de katilin annesinin, oğlunun cenazesinin ortada kalması gerekçesiyle sağlık sorunları yaşadığı, bu nedenle defin işleri takibini avukatına devrettiği belirtildi. Sabah'ın haberine göre ailenin avukatının önerisi, Altındöken'in cenazesinin KKTC Kimsesizler Mezarlığı'na gömülmesi oldu.

HALK AYAĞA KALKTI: ÜLKEMİZİ PİSLETMEYİN

Önerinin ardından Mersin'deki yetkililer KKTC'yle temasa geçerek durumu izah ettiği belirtildi. KKTC'de duyulan olay sonrası katilin cenazesine tepki yağdıran halk, sosyal medya üzerinden "Böyle pislik adamların cenazeleri ile ülkemizi pisletmeyin. Ona burada yer yok" diyerek öneriye sert tepki gösterdi.

KKTC'Lİ BAKANDAN AÇIKLAMA GELDİ: TALEP YOK

KKTC İçişleri ve Çalışma Bakanı Asım Akansoy, Özgecan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken'in KKTC Kimsesizler Mezarlığına gömülmesine dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade ederek, "Konu ile ilgili resmi veya gayriresmi herhangi bir başvuru yapılmamıştır" dedi.

KATİLİN ANNESİ: ÇÖPE Mİ ATAYIM?

Altındöken'in annesi "Öldü daha ne olsun. Çöpe mi atayım. Oğlumun cenazesini vermiyorlar" diye ağladı. Cenazenin defnedileceği köyün muhtarı ise "Kabul etmiyorum. Kilitledim mezarlığı, zorla açıp girecek halleri yok. İnsanlık suçu ya, canlı canlı adamın bilekleri kesilir mi? Mezarlığa koymama yetkisine sahibim. Bu köy benim köyüm. Ben kabul etsem bile onu geri kepçe ile çıkarırlar" demişti. Kaynak:Haberler.com

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99