Tabipler odasında

TTB Tabip Odası’nın 23-24 Nisan tarihlerinde yapılacak kongresinde demokrat hekimler grubunun listesini Nezahat Coşkun açıkladı

Türk Tabipler Birliği (TTB) Tabipler Odası’nın 23-24 Nisan tarihlerinde yapılacak kongresi için seçim çalışmaları başladı. İlk olarak demokrat hekimler grubu seçime girecek listesini kamuoyuna duyurdu. Tabipler Odası binasında dün gerçekleştirilen adaylık açıklamasında yönetim listesinde yer alan Ümit Tural listeyi kamuoyuna ilan etti. Tural, “Hep insanca yaşama hakkını savunduk yine savunacağız” dedi.

HEP BARIŞI SAVUNDUK

Demokrat hekimler grubu adına adaylık açıklamasını gerçekleştiren demokrat hekimler grubu yönetim kurulu listesi adayı Nezahat Coşkun, “Hep insanca yaşama hakkını savunduk yine savunacağız. Hep ayrımcılığa karşı olduk yine olacağız. Savaşa, her türlü düşmanlığa karşı hep barışı savunduk bundan sonra savunmaya da devam edeceğiz. Hep toplum sağlığını ve hasta haklarını koruyan bir sağlık sistemi önerdi yine önermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

BAĞIMSIZ BİR MESLEK ÖRGÜTÜ

Sözlerini devam ettiren Nezahat Coşkun, “Savunmakta olduğumuz ilkeler evrensel değerlerdir. Hiç şüphesiz biz hekimler her zaman aklın, bilimin ve sağduyunun gösterdiği yolda yürüyecek ve toplumumuzun gelişmesi, sağlıklı ve mutlu olması için çaba göstereceğiz. Kocaeli Tabip Odası’nı her türlü güç odağından bağımsız demokratik bir meslek örgütü olarak var etmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

DEMOKRAT HEKİMLERİN LİSTESİ

Yönetim Kurulu

Ceren Akdemir, Nezahat Coşkun, Ramazan Geyyas, Pınar Özdal Güngör, Sarper Sur, Coşkun Ova ve Ümit Tural.

Büyük Kongre Delegeleri

Berçem Ayçiçek Doğan, Saim Erarslan, Füsun Erdoğan, Onur Hamzaolu, Salih Topçu, Burhan Çağlar Usta, Meryem Yıldız Şeyhoğlu ve Esra Yüksek.

Onur Kurulu

Berna Ayakta Şerifi, Çiğdem Çağlayan, Taner Kalcı, Bülent Kara ve Atilla Yüksel.

Denetim Kurulu

Özcan Ceylan, Necla Gürbüz Sarıkaş ve Mahmut Erkan Özgün.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99