SGK sözleşmesini yenilemeyince...

SKG Özel Konak Hastanesinin sözleşmesini yenilemedi. Konak Hastanesinde muayyene olan hastalar ise eczanelerden ilaç alırken sorun yaşamaya başladı. SGK hastanenin reçetelerinde ödemiyor.

Kentimizin saygın sağlık kuruluşlarından bir tanesi olan Konak Hastanesi, Sağlık Bakanlığı ve SGK’dan aldığı haberle çok büyük bir şok yaşadı. Alınan bilgiye göre hastanenin SGK ile hasta tedavilerinin yapılması yönünde anlaşması yenilenmedi. SGK’dan hastaneye yazılı ve gerekçeli olarak bildirildiği bilgisine ulaşılan karara göre, Konak Hastanesi artık SGK’lı hastalara hizmet veremeyecek. Aynı kararla sarsılan bir başka hastane olan Yalova Atakent Hastanesi ve Yalova Uzmanlar Hastanesi durumla ilgili hastalarını bilgilendirirken, Konak Hastanesi konuya ilişkin henüz bir açıklama yapmadı. Ayrıca Konak Hastanesi’nde tedavi olmak isteyen SGK’lı hastaların durumla ilgili bilgilendirilmeyerek fazla ücret ödemek zorunda bırakıldıkları da gelen duyumlar arasında.

HASTANE YETKİLİLERİ ŞAŞIRDI
Öte yandan bu konuyla ilgili Konak Hastanesi yetkilileri de şaşkınlık içerisinde. Kendilerine konuyla ilgili bilgi verilmediğini ifade eden hastane yetkilileri, olayın Pazartesi günü netleşeceğini ve yine aynı gün içerisinde açıklama yapacaklarını belirtti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99