Tecavüze uğradı.. Hamile kaldı... Şimdi kayıp

Biri öğrenci iki kişi tarafından tecavüze uğrayan genç kız hamile kaldı. 22 haftalık bebeğini kürtajla aldırdı. Şimdi ise kayıp

Ülkemizde özellikle son yıllarda 'Neler oluyor bize?' türü önemli üzücü olaylar yaşanıyor. Taciz, tecavüz ve çocuk istismarları gibi haberlere her gün bir yenisi ekleniyor. Yaşanan bu tür olaylar, ülkemiz insanının huzurunu kaçırıyor. Bu olayların bir benzeri Körfez'de yaşandı.
Körfez İlçe Kız Meslek Lisesi'nde okuyan 11. sınıf öğrencisi 15 yaşındaki K.A. isimli kız öğrenci, her gün okumak için Körfez'in köylerinden biri olan Kalburcu Köyü'nden Körfez'e gelip-gidiyordu. Bu esnada aynı köyde bulunan B. Y. isimli şahıs tarafından bir yıl önce ormanlık arazide tecavüzüne uğradı. Bu tecavüz olayın daha sonraki zamanlarda da tehditle devam ettiği bildirildi. Yaşanan bu tecavüz olayını kız öğrenci korktuğu için hiç kimseye anlatmadı bildirildi. Daha sonra evli ve iki çocuk babası olduğu belirtilen ve Sevindikli'de yaşayan ve akrabaları olduğu belirtilen F. B isimli bir başka şahıs, kız öğrenci ile Yarımca Sahili'nde birlikte oldu. Bu olaylar neticesinde kız öğrenci hamile kaldı. Bu olaylar, evli ve iki çocuk babası olan F.B'nin eşi, kız öğrencinin ailesini anlatması ile ortaya çıktı. Kız öğrenci 9 Şubat 2016 tarihinde Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Burada 22 haftalık hamile olduğu anlaşıldı. Olaydan haberdar olan aile hemen durumu önce Jandarma'ya, daha sonra adli makamlara kızına zorla tecavüz edildiği belirterek şikayetçi oldu. Kız öğrencinin karnında bulunan bebek, ailesinin isteği ile kürtajla alındı. Cumhuriyet savcılığı öğrenciye tecavüz ettiği belirtilen F. B ile B. Y isimli şahısların ifadesini aldı. Savcılıkta ki ifadelerinde F. B, 'kızın gönlü ile ben birlikte oldum' derken, B. Y isimli kişi 'Bana iftira atılıyor. Ben kimseyle cinsel ilişkiye girmedim' dedi. Bu ifadeler doğrultusunda Körfez Cumhuriyet Savcılığı 'kovuşturmaya gerek yok' diye karar verdi. Şimdi kız öğrenci kayıp. Nerede olduğu bilen yok. Önce tecavüze uğrayan, daha sonra hamile kalan ve şimdi de kayıp olan kıç çocuklarını her yerde arayan anne Sevil Aktaş ile baba Necmettin Aktaş, " Kızımızın hayatından endişe ediyoruz. Kızımızın kanına giren, onu kandıran, Yarımca'da kızıma tecavüz eden F. B isimli şahsın yanında olduğundan şüpheleniyoruz. Ama bize 'kızınız benim yanımda değil' diyor. Kızımızın hayatından endişe ediyoruz. Güvenlik güçleri bana, 'kızınızı bulun. Fotoğrafını çekin. Bize getirin. Biz baskın düzenleyelim' diyor. Böyle bir şey olur mu? Biz mağduruz. Biz perişanız. Kızımızı kandırarak kızımızla birlikte olan bu kişilerde de şikayetçiyiz." dedi. Kız öğrencinin kimden hamile kaldığı ise bilinmediği bildirildi. Olayın peşini bırakmayan kız öğrencinin ailesi, yetkililerden yardım istediklerini, kızlarının bir an önce bulunmasını beklediklerini söylediler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99