Avukatlar Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı

Kocaeli Barosu’na bağlı avukatlar 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı

5 Nisan Avukat Günü nedeniyle Baro Başkanı Sertif Gökçe ve baro avukatları Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. 

rograma Baro Başkanı Sertif Gökçe, Baro Başkan Yardımcısı Nuri Almaz, önceki dönem Baro Başkanları Mehmet Tamer Solakoğlu, Ersayın Işık, İlter Yılmaz, Türkiye Avrupa Birliği Eski Bakanı Ali Haydar Konca ve çok sayıda avukat katılım sağladı.
KATİLLERİ BULUNAMADI
Çelenk bırakma merasiminin ardından Baro Başkanı Sertif Gökçe konuşmalarına meslektaşlarının Avukatlar Günü’nü kutlayarak başladı. Gökçe sözlerine şöyle devam etti:” Avukatlar Günü olarak kutladığımız bugünde, avukatlık mesleğinin sorunlarını dile getirip tartışmamız gerekirken, ülkemizin yaşadığı güvenlik, demokrasi ve hukuk sorunları nedeniyle üzülerek söylemek gerekir ki, mesleki sorunlarımızı dile getirmeye fırsat bulamıyoruz. 31 Mart tarihinde öldürülen Cumhuriyet Savcımız Mehmet Selim Kiraz yaşamını yitirmiş ve bu sebeple düzenlediğimiz Avukatlar Günü balosu ve resepsiyonunu iptal etmiştik. Yine aynı şekilde Diyarbakır Baro Başkanımız Tahir Elçi yapmış olduğu basın açıklaması sırasında hain bir saldırının hedefi olarak öldürülmüştür. Cinayetin üzerinden dört aydan fazla süre geçmesine rağmen hala katilleri bulunamamıştır.”
DİK DURMALIYIZ
Başkan Gökçe son olarak şunları söyledi:” Terörün başvurduğu yöntem ve hedeflediği amaç korku imparatorluğu yaratarak toplumu sindirmektir. Terör saldırılarının tümünü lanetliyoruz. Böyle bir ortamda avukatlık mesleğine olan ihtiyacın her geçen gün artarak devam ettiğini görüyoruz. Siyasi otorite, ülkemizde yaşanan her türlü hak arama özgürlüğünü kendine yapılmış bir saldırı olarak düşünmektedir. Hak ve özgürlük talepleri sürekli yasa dışı olarak gösterilmektedir. Bu anlayıştan en fazla avukatlık mesleği ve barolar zarar görmektedir. Avukatlara ve barolara yapılan saldırılara karşı dik durmak hepimizin görevidir.”

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99