Hırsızlar Girdikleri Türbede Dua Ettikten Sonra Yardım Sandığını Çaldı

Afyonkarahisar'da bir türbeye giren hırsızlar önce dua etti, sonra türbenin yardım sandığını çalıp kaçtı.

Hırsızlar Girdikleri Türbede Dua Ettikten Sonra Yardım Sandığını Çaldı

Afyonkarahisar'ın İhsaniye İlçesine bağlı Karacaahmet Köyünde geçmişte yaşamış evliyalardan olduğu bilinen Karacaahmet Türbesinin yardım sandığı çalındı.

GÜVENLİK KAMERASINI HAVLUYLA KAPATTILAR

Biri kadın 3 kişi önce türbede dua eder gibi yaptı. Ardından da türbenin güvenlik kamerasının üstünü havluyla kapatarak yardım sandığı kırdı. İçindeki paraları çaldıktan sonra kayıplara karıştılar.

"BU PARAYI ALANLAR NASIL YİYECEK BİLMİYORUM"

Yaşanan akıl almaz olayı Karacaahmet Köyü Muhtarı Ali Şimşek ise söyle anlattı:

"Akşam üstü gelmişler. Önce türbeye girerek kontrol yapıyorlar, daha sonra kayıt cihazını almaya kalkıyorlar. Fakat bulamıyorlar. Tekrar türbenin içerisine girip, güvenlik kamerasına havlu atıyorlar. Sonra yardım sandığını kırıp içini boşaltıyorlar. Tekrar havluyu kameranın üzerinden alıp gidiyorlar. Bu hırsızlık olayını yapanlar bu kadar düştüyse diyecek bir şey bulamıyorum" dedi.

HIRSIZLAR 60 YAŞINDA

Karacaahmet türbesinde daha önce böyle bir hırsızlık olayı yaşanmadığını belirten Muhtar Şimşek, hırsızların genç olmadığını 60 yaşlarında yaşlı insanlar olduğunu söyledi.

3-4 BİN LİRA PARA TOPLANIYORDU

Türbedeki yardım kutusunda her ay yaklaşık 3 ile 4 bin lira para toplandığının altını çizen Şimşek, "Yardım kutusu içerisindeki para miktarını tam olarak bilmiyorum. Ama tahmini olarak en az 3 bin lira parayı almıştır. O para da zaten türbe ve caminin ihtiyaçları için kullanılıyordu. Temizlik ihtiyaçları için o paralar kullanılıyordu. O yardım parasının çalınması günah ve ayıp bir şey. Bu parayı alanlar nasıl yiyecek bilmiyorum" şeklinde konuştu.

JANDARMA HIRSIZLARIN PEŞİNDE

Olayı jandarma ekiplerine bildirdiklerini ifade eden Muhtar Şimşek, hırsızın en kısa zamanda yakalanmasını istedi. Olayla ilgili jandarmanın soruşturması sürüyor.Kaynak.Haberler.com

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99