Başiskele’de 1280 Tapu Daha Sahiplerine Kavuştu

Başiskele Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü İmar uygulama birimi, Karadenizliler, Ovacık ve Vezirçiftliği Mahallelerinde tamamlanan 5 milyon m² lik alanda 3194 sayılı imar kanununun 18.madde uygulaması (şuyulandırma) çalışması sonrasında 1280 tapuyu sahiplerine dağıttı.

Başiskele Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü İmar uygulama birimi, kurulduğu günden bu yana Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın verdiği talimatlar doğrultusunda 18.madde uygulamaları kapsamında 20 milyon m² şuyulandırma çalışmasını tamamlamıştır. Eski belde belediyelerinin 18 yılda yaptığı şuyulandırma 18 miyon m² iken Başiskele Belediyesi 6 yılda 20 miyon m² şuyulandırma çalışmasını tamamlamıştır.

Kocaeli’de hızla gelişen ve nüfusun sürekli arttığı tercih edilen ilçe Başiskele’de her geçen gün yeni yapılaşmalar ortaya çıkıyor. Bu sebeple vatandaşlar ellerindeki arsalara şuyulandırma çalışması tamamlanmadan herhangi bir yapı, inşaat yapamıyor. Bu bağlamda belediyeler için en zor çalışma sahalarından biri olan şuyulandırma çalışmasında Başiskele Belediyesi örnek hizmetler sergiliyor.

Başkan Ayaz: “Başiskele’de vatandaşlarımızın lehine gerçekleştirmiş olduğumuz 18.madde şuyulandırma çalışmalarımız devam ediyor. Ovacık, Karadenizliler ve Vezirçiftliği mahallelilerimiz tarafından talep edilen ve her fırsatta bizlerden istenen şuyulandırma çalışmalarını tamamladık. Bugün 1280 tapuya temsilen mahallemizin en eski toprak sahipleri olan amcalarımıza makamımızda tapu teslimlerini yaptık. Vatandaşın lehine olan her çalışmayı canla başla yapmak noktasında varız. Tüm tapular sahiplerine hayırlı olsun” dedi.

Fotoğraf Alt Metinleri:
1- Karadenizliler, Ovacık ve Vezirçiftliği Mahallelerinde tamamlanan 5 milyon m² lik alanda 3194 sayılı imar kanununun 18.madde uygulaması (şuyulandırma) çalışması sonrasında 1280 tapuyu sahiplerine dağıttı.
2- Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın verdiği talimatlar doğrultusunda 18.madde uygulamaları kapsamında 20 milyon m² şuyulandırma çalışmasını tamamlamıştır.
3- Başkan Ayaz: “Başiskele’de vatandaşlarımızın lehine gerçekleştirmiş olduğumuz 18.madde şuyulandırma çalışmalarımız devam ediyor.
4- Eski belde belediyelerinin 18 yılda yaptığı şuyulandırma 18 miyon m² iken Başiskele Belediyesi 6 yılda 20 miyon m² şuyulandırma çalışmasını tamamlamıştır.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99