Derince'de akılalmaz bir hırsızlık olayı yaşandı

Edinilen bilgi ve iddialara göre; Hırsız yada hırsızlar yaklaşık 20 gün önce Derince Çenedağ Mahallesi Çınar Sokak üzerinde spot mobilya satacaklarını söyleyerek yeni yapılan 4 katlı binayı kiraladı. Hırsızlar dikkat çekmemek için binaya 'Spot pazarı. Yatak, baza, halı yakında hizmetinizde' yazılı pankart astı. Mazot hırsızlarının asıl hedefi ise polisin istihbarti çalışmaları ve takibi ile ortaya çıktı.

BİNAYA HAT ÇEKMİŞLER

Hırsızlar hakkında çalışma yapan İl Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro ekipleri binayı takibe aldı. Yapılan takip sonucunda binaya baskın düzenlendi. Binada inceleme yapan ekipler binanın yan tarafından geçen NATO Boru hattından binaya hat çekildiğini ve mazot çalındığını belirledi. Çalınan mazotların yüklendiği içi tank şeklinde döşenmiş kamyona el konuldu. Konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

PARA VERİP KAZDIRMIŞLAR
Binanın hemen yan tarafında ikamet eden ve hırsızların para verip kazı yaptırdığı Saffet Taş, "Ben dışarı çıkıyordum sigara içmeye, uzun saçlı bir adam demiş bu bizim hep dikkatimizi çekiyor. Sonra ben de dedim neden ben dikkatinizi çekeyim. Ondan sonra arkadaşlarla çağırdılar, 100 lira verdiler. 'PİMAŞ borusunu bu dereye getireceğiz, burayı kazın' dediler. Biz de 100 lirayı alıp kazdık. Bize 'buraya eşya gelecek biz iş yapacağız. Buraya eşyayı indirir misiniz?' dediler. Biz de parasını verirseniz indiririz dedik. Bunlar burada kalıyorlardı, üst katta. Bugün de polisler geldi" dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99