Türkan Dereli öğrencileri bin adet ağaç ekti

Türkan Dereli İlkokulu ve İzmit Orman İşletme Müdürlüğü’nün ortaklaşa yaptığı projede çocuklar yaklaşık bin adet çam ağacı fidesi ekti.

İzmit Kent ormanına giden Türkan Dereli İlkokulu öğrencileri çam ağacı fidesi dikmenin mutluluğunu yaşadı. Yaklaşık 300 öğrencinin katıldığı etkinliğe Türkan Dereli İlkokulu Müdürü Alper Yazıcı, Kocaeli Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Yaşar Özbaş, Rehberlik öğretmeni Şengül Barış, öğretmenler Erhan Soman, Nimet Erdem, Sidal Akkol, Müjgan Demirbaş, Sebiha Sunay, Muhammet Yüksel, Fatma Müge Can, Esin Kılıç ve Hale Ayla Çakar da katıldı. Öğretmenleriyle birlikte çam ağacı fideni diken
Kent Ormanı alanına öğretmenleriyle giderek yaklaşık bin adet çam ağacı fidesini şarkılar söyleyerek ekti. Çocuklara ağaç ve çevre bilincini kazandırmak için öğrencilere ağaç ektirdiklerini söyleyen Türkan Dereli İlkokulu Rehberlik öğretmeni Şengül Barış, bu çalışmanın her yıl geleneksel olarak yapılacağını vurguladı. İlk defa ormana giden çocukların olduğunu da söyleyen Barış, “Aralarında ilk defa ağaç dikenler de vardı. Çocukların bu mutluluğu her şeye bedel. Umarız çevre bilinci olan nesiller yetiştiririz” dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99